Okamžitá chemoterapie! Je to rakovina, sdělila dnes princezna Kate

23/03/2024 06:04 Martina Šedá
Okamžitá chemoterapie! Je to rakovina, sdělila dnes princezna Kate Foto: Profimedia

Princezna Catherine z Walesu (42) večer v pátek překvapila své příznivce královské rodiny tím, že sdělila, že operace břicha, kterou nedávno podstoupila, skončila smutně: bylo zjištěno, že trpí rakovinou, a nyní tak podstupuje chemoterapii. Jak na to reagovali královští mluvčí?

Kate Middletonová, nyní princezna Catherine, oznámila prostřednictvím sociálních médií, že v lednu absolvovala rozsáhlý chirurgický zákrok na břiše. Původně se zdálo, že její stav je v pořádku, tedy, že to není rakovina, ale testy po operaci odhalily přítomnost rakoviny.

"Bylo to obrovské překvapení. William a já jsme dělali všechno, co jsme mohli, abychom to zvládli," řekla. "Trvalo nějaký čas, než jsem se zotavila z operace, abych vůbec mohla začít léčbu."

Její mluvčí pak pro CNN dodal: "Neplánujeme sdílet další soukromé lékařské informace. Princezna má právo na soukromí ve vztahu k zdravotním informacím, stejně jako každý z nás."

Na otázku, kdy byla princezně předána tato zpráva, mluvčí objasnil, že to bylo okamžitě poté, co byly dokončeny pooperační testy a byly zkontrolovány výsledky. Dále zdůraznil, že Kate "nyní směřuje k uzdravení", protože začala s preventivní chemoterapií koncem února.

Pro princeznu z Walesu a prince Williama to bylo několik "náročných měsíců" a pro Kate bylo důležité, aby se vyrovnala se svou diagnózou, zotavila se z operace a začala svou cestu k uzdravení. "Princezna chtěla tyto informace sdílet, až si s princem byli jisti, že je to správné pro nás jako rodinu," dodal mluvčí, s tím, že během tohoto procesu byly pro ni prioritou její tři děti - princové George (10) a Louis (5) a princezna Charlotte (8).

Kate sdělila svým dětem informaci o své vážné nemoci včas, aby ji mohly porozumět a zpracovat předtím, než se o ní dozví veřejnost. Vzhledem k tomu, že děti dnes odpoledne začaly velikonoční prázdniny ve škole Lambrook, se Kate rozhodla vyjít s pravdou ven. Palác neuvedl, jak dlouho bude trvat její léčba, ale požádal média a veřejnost, aby nad jejím zdravotním stavem nespekulovala.