Princezna Kate se zotavuje po úspěšné operaci břicha! Král Karel III. bude příští týden hospitalizován kvůli problémům s prostatou

18/01/2024 14:31 Martina Šedá
Princezna Kate se zotavuje po úspěšné operaci břicha! Král Karel III. bude příští týden hospitalizován kvůli problémům s prostatou Foto: Profimedia

Velká novinka dnes ráno přišla z Anglie. Britská princezna Kate se totiž aktuálně zotavuje v londýnské nemocnici po chirurgickém zákroku v oblasti břicha, jak oznámil její tým z Kensingtonského paláce.

Tato operace byla již dříve naplánovaná a také úspěšná, a podle oficiálních informací zůstane princezna v nemocnici přibližně deset až 14 dní.

„Očekává se, že zůstane v nemocnici deset až 14 dní, než se vrátí domů, kde bude její rekonvalescence pokračovat. Na základě aktuálních lékařských doporučení není pravděpodobné, že by se před Velikonocemi vrátila k veřejným povinnostem. Teď musí pořádně odpočívat a vyhnout se tak napětí a různému stresu,“ uvedlo oficiální prohlášení ze Kensingtonského paláce.

Buckinghamský palác později ohlásil, že král Karel III. bude příští týden také hospitalizován kvůli nezhoubnému zbytnění prostaty. Jedná se ale pouze o preventivní nápravný zákrok a král už delší dobu plánuje podstoupit vyšetření v nemocnici. Během tohoto období budou jeho veřejné povinnosti odloženy, nic se však nezruší, pouze přesune na jiné datum.

O zdravotním stavu princezny Kate nebyly už zveřejněny další podrobnosti, ačkoliv Reuters informovala, že podle nejmenovaného zdroje z Kensingtonského paláce se nejedná o problém s rakovinou a lidé tak mohou být zcela klidní.

Princezna Kate, manželka prince Williama, je matkou tří dětí a zprávy o její hospitalizaci ovlivnily i oficiální program prince Williama, který se rozhodl odkládat své veřejné povinnosti, dokud bude jeho manželka potřebovat péči.

Kensingtonský palác slíbil, že poskytne další informace o průběhu rekonvalescence princezny Kate pouze v případě významných nových informací. Nyní jde tady však vše dobře a podle plánů.

Víte, že královská rodina má několik rezidencí a sídel po celém Spojeném království?

  1. Buckinghamský palác (Buckingham Palace): Nachází se v Londýně a slouží jako hlavní oficiální rezidence britského panovníka. Je to také místo pro oficiální státní příležitosti a ceremonie.

  2. Královský palác ve Windsoru (Windsor Castle): Je umístěn ve městě Windsor a dříve sloužil především pro královnu Alžbětu II.

  3. Kensingtonský palác (Kensington Palace): Nachází se v Londýně a je domovem několika členů královské rodiny (princ Willam a Kate Middleton).

  4. Holyroodský palác (Holyrood Palace): Je umístěn v Edinburghu ve Skotsku a slouží jako oficiální sídlo panovníka ve Skotsku.

  5. Sandringham House: Nachází se v Norfolk a často je využíváno pro královské vánoční svátky.

  6. Balmoral Castle: Je umístěn ve Skotské vysočině, slouží jako letní rezidence pro královskou rodinu.