Matthew Perry z Přátel vydělával 400 milionů ročně. Jeho majetek připadne nejspíše rodičům

07/11/2023 03:49 Martina Šedá
Matthew Perry z Přátel vydělával 400 milionů ročně. Jeho majetek připadne nejspíše rodičům FOTO: Shutterstock

Odešel nám jeden z nezapomenutelných herců ze slavného seriálu Přátelé. Matthew Perry, který ztvárnil roli Chandlera, opustil tento svět 28. října ve svých 54 letech. Jeho smrt zanechala v žalu nejen jeho rodinu a blízké, ale i fanoušky seriálu po celém světě.

Matthew byl obdařeným hercem a jeho výkon jako Chandler zůstane na dlouhou dobu v paměti diváků. Seriál Přátelé, který běžel v období mezi lety 1994 a 2004, tak dodnes přináší příjmy tvůrcům a hercům. 

Podle DailyMailu si hlavní šestice herců dodnes vydělává přibližně 20 milionů dolarů ročně. I po letech od ukončení natáčení seriálu jsou stále spojeni s tímto kultovním projektem.

Před svou smrtí sice už netočil filmy ani seriály, ale stihl napsat autobiografickou knihu s názvem "Přátelé, lásky a jeden velký průšvih", která se setkala s velkým ohlasem publika.

Spekuluje se o tom, zda Matthew nechal nějakou závěť. S ohledem na jeho nečekaný odchod, relativně mladý věk a fakt, že neměl manželku ani děti, je to však nepravděpodobné. Před svým skonem se však věnoval zakládání nadace, která bude podporovat lidi bojující se závislostí. Matthew Perry Foundation vznikla 3. listopadu 2023.

Pokud herec nezanechal žádnou závěť, jeho majetek připadne nejbližší rodině. Je pravděpodobné, že každý rodič získá polovinu..

Touto smutnou zprávou se nám uzavřel život jednoho z výjimečných herců, který svým talentem a rolí Chandlera v srdcích diváků zůstane navždy.