Osudný večer ve vířivce! Zemřel Matthew Perry, bylo mu 54 let

30/10/2023 04:27 Martina Šedá
Osudný večer ve vířivce! Zemřel Matthew Perry, bylo mu 54 let FOTO: Shutterstock

Celý svět je v šoku. Oblíbený herec Matthew Perry, známý především díky své roli Chandlera Binga v kultovním seriálu Přátelé, nás nečekaně opustil ve svých 54 letech. 

Zprávy o tragickém skonu tohoto talentovaného umělce zveřejnil server TMZ, který uvádí, že byl nalezen bez známek života ve své vile v Los Angeles. Podrobnosti události nejsou dosud zcela jasné, ale zprávy naznačují možné utonutí ve vířivce, zatímco jiné ještě spekulují o zástavě srdce.

V den své smrti si Perry udělal čas na hru pickleball, oblíbenou formu relaxace. Po návratu byl vyčerpaný a tak pověřil svého asistenta různými úkoly. Po návratu, zhruba dvě hodiny později, však nalezl Perryho v bezvědomí. Situaci okamžitě nahlásil na pohotovost a přivolal záchrannou službu. Bylo již pozdě...

V minulosti Matthew Perry otevřeně mluvil o svých bojích s drogami a alkoholem, které se staly součástí jeho života i v době největší slávy v seriálu Přátelé. Ve své autobiografii z minulého roku se herec podělil o své zkušenosti a výzvy spojené s tímto obdobím svého života.

Ačkoliv si Perry zahrál v mnoha filmech, jako jsou například Znovu 17, Můj soused zabiják a další, je neodmyslitelně spojen především s postavou Chandlera.

Jeho charisma a humor zanechaly nezapomenutelný otisk v srdcích diváků po celém světě. V seriálu Přátelé sdílel plátno s řadou talentovaných herců, včetně Jennifer Aniston, Courteney Cox a dalších. Jeho působení v tomto sitcomu, kde se objevil ve více než dvou stech epizodách, mu zajistilo místo v srdcích fanoušků na celý život.

Poprvé smrti unikl jen o vlásek. Závislost na alkoholu a drogách však pokračovala

V jedné z jeho knih se Matthew Perry svěřil s dramatickým okamžikem svého života, kdy v 49 letech téměř přišel o život. Jeho tělo bylo postiženo prasklým tlustým střevem, což byl následek dlouhodobé konzumace opiátů.

Dva týdny bojoval ve stavu kómatu, zatímco následujících pět měsíců byl v nemocnici pod přísnou lékařskou péčí.

„Lékaři informovali mou rodinu o pouhé dvouprocentní šanci, že to přežiju. Byl jsem připojen k přístroji zastupujícímu funkci mého srdce a plic. V tu osudnou noc bylo k tomuto zařízení připojeno dalších pět pacientů. Já byl jediný, kdo přežil."