Můj soused zabiják: Smrt Chandlera není náhoda? Případ v rukou kriminálky

03/11/2023 02:30 Martina Šedá
Můj soused zabiják: Smrt Chandlera není náhoda? Případ v rukou kriminálky FOTO: Shutterstock

Nečekaný odchod hvězdy Přátel, Matthewa Perryho, má dohru. Celý případ totiž převzala kriminální policie. Ta prozatím nedokáže jasně potvrdit, že ve smrti Chandlera nefiguruje někdo další.

Podle zprávy z pitevního oddělení měl herec utrpět srdeční zástavu, čeká se však na zprávu koronera, který nyní provádí toxikologické testy, aby mohlo být vyloučeno cizí zavinění.

Výsledky z toxikologie mají být známy odhadem za měsíc až měsíc a půl. Podle obvyklého postupu je tedy nyní případ v gesci policie. Ta se prozatím přiklání k názoru, že ve smrti herce, který se objevil například i ve snímcích Můj soused zabiják, není cizí zavinění. 

Jakými vleklými problémy Perry pocházel, je zřejmé z jeho autobiografické knihy. Právě v té se vypisuje ze svého celoživotního boje se závislostmi na drogách, alkoholu a tišících lécích. Z některých pasáží v jeho knize mrazí. Jakoby předpokládal svůj konec. „Ahoj, jmenuji se Matthew, i když mě možná znáte pod jiným jménem. Moji přátelé mi říkají Matty. A měl bych být už mrtvý,“ stojí například hned v úvodu.

O smrti vůbec mluvil často. „Je velmi zvláštní žít ve světě, kde by tvoje smrt lidi šokovala, ale nikoho by nepřekvapila,“ zamýšlel se. Možná proto, že věděl, kam až jej jeho démoni mohou zavést. „Připojili mě na umělý plicní i srdeční okruh. To obvykle nikdo nepřežije. Tu noc na ně připojili celkem pět lidí. Ostatní čtyři zemřeli a já přežil,“ popsal jeden z večerů, kdy se ocitl mezi životem a smrtí a kdy mu lékaři dávali jen 2 procentní šanci na vyléčení. Nálož léků mu tedy udělala doslova díru do střev. Po pěti měsících péče pak odcházel s vývodem. 

Kvůli závislosti na lécích si prý napamatuje ani poslední tři roky natáčení Přátel. Kolikrát byl i pod 50 vicodiny. Dokonce si nepamatuje ani den, kdy požádal svou ženu o ruku. „Koupil jsem jí prsten, protože jsem byl zoufalý, že mě opustí. Nechtěl jsem zůstat během covidu takhle zraněný a sám. Když jsem ji ale požádal o ruku, měl jsem v sobě 1800 miligramů substituční drogy! Po návratu domů jsem si vůbec nepamatoval, že něco takového proběhlo. Koukám, že žiji se ženou a jejími dvěma psy. Nebyl jsem na to připraven,“ líčí například v memoárech.

Na odvykačce byl celkem 14x, za snahu zbavit se svých letitých závislostí utratil 210 milionů korun. Přestože se okolí shoduje na tom, že byl poslední dobou na dobré cestě, nakonec svůj boj ve svých 54 letech navždycky prohrál.

Zdroj: The Mirror