Známá advokátka: Vémola? To je průser za průserem. Opravdu může jít do vězení

19/12/2023 13:18 Martina Šedá
Známá advokátka: Vémola? To je průser za průserem. Opravdu může jít do vězení Foto: Oktagon MMA

Případné potvrzení informací o vytržených drápech u tygřice Antonie Ramba a lvice Karlose Vémoly z důvodu majitelova pohodlí, aby náhodou nedošlo k poškrábání lidí, může postavit kontroverzního bojovníka do středu pozornosti kriminalistů. To alespoň tvrdí advokátka Klára Long Slámová, která pravidelně ostře kritizuje tohoto sportovce.

Vzhledem k tomu, že Česko je národem milovníků zvířat, jakákoli podezření z jejich možného týrání vyvolává silné reakce. Karlos Vémola nedávno rozpoutal kampaň proti českým úřadům, které mu odebraly nelegálně drženou bílou tygřici Antonii Rambu. Navíc se také podle nich pokusil získat falešné papíry. Kvůli těmto přestupkům byl trestně stíhán, z čehož vyvázl pokutou, ale celá záležitost se teď obrátila ještě více proti němu, když se zjistilo, že tygřice je zmrzačená.

Podle tiskové zprávy ministerstva životního prostředí veterináři nyní zkoumají, zda došlo k týrání zvířat. Advokátka Slámová vysvětluje, že vzhledem k doživotním následkům může jít o trestný čin a vážnost závisí především na intenzitě činu a také, jak vůbec byl proveden.

Varuje tak, že Vémolovi hrozí klidně i obnova trestního stíhání a vězení. I když bylo to původní zastaveno podmíněně, jakmile by se dopustil podobného přestupku, mohl by být znovu stíhán. A to se právě teď řeší. Pokud se tedy týrání potvrdí, může být obviněn z nového trestného činu, což by pro zápasníka bylo velmi nepříjemné.

Slámová na svých sociálních sítích nešetří kritikou vůči Vémolovi, označujíc ho za prase s minulostí trestně stíhané osoby v oblasti ochrany zvířat. Podle ní by vůbec neměl dostávat mediální prostor, a to ani jeho partnerka, která se honosí kožichy zabitých zvířat. Slámová tvrdě kritizuje Vémolu i jeho ženu Lelu dlouhodobě.

Vémola je na korunu. Pro peníze všechno

Již několik let nabízí Vémola vstup do svého domu, kde chová desítky zvířat. Nalezneme zde běžné mazlíčky, ale nepřekvapí vás ani krokodýli, žraloci a klokan. Ještě nedávno si za jednu návštěvu účtoval deset tisíc korun.

V poslední době se diskutuje i o jeho účasti v bizarním Clash of the Stars a opravdu by nebylo překvapením, kdyby se na některém z budoucích galavečerů ukázal. Svou cenu odhadl na miliony korun za zápas.

Zdroj: Ministerstvo životního prostředí, Facebook Klára Long Slámová