Fotbalista Hoffmann jde do vězení! Mladým holkám posílal své přirození. V počítači měl nad 600 fotek

04/12/2023 09:46 Martina Šedá
Fotbalista Hoffmann jde do vězení! Mladým holkám posílal své přirození. V počítači měl nad 600 fotek Foto: Shutterstock

Život po fotbalové kariéře se pro některé může ukázat jako strmý sestup, a to zejména v případě Josefa Hoffmanna, mistra republiky z roku 2004.

Ve věku 45 let ho totiž čeká pětiletý pobyt v kriminálu kvůli obvinění z pedofilie. Hoffmannův pád je pro jeho bývalé spoluhráče ze zlatých fotbalových časů těžko uvěřitelný.

„Je to pro mě velké překvapení, protože to byl takový hodný, tichý kluk. Občas jsme se potkali v Karviné, ale nescházeli jsme se,“ sdělil gólman Jan Laštůvka (41), který tehdy v bráně českého primátora v Baníku stál.

Miroslav Matušovič (43), bývalý excelentní útočník, rovněž projevil zděšení nad Hoffmannovým osudem: „Roky jsme se neviděli, a já nejsem ten, kdo by ho měl soudit. Ale je to určitě šok pro celou veřejnost, a nejen fotbalovou.“

Josef Hoffmann slavil třeba i pohár v Ostravě před devatenácti lety. O tom, jak skvělý fotbalista to byl, netřeba. Nyní ho však čeká odnětí svobody za dětskou pornografii.

Bývalý fotbalový obránce posílal mladým dívkám, některým z nich ještě ani patnáct let nebylo (nejmladší pouhých 9 let), snímky a videa svého pohlavního orgánu. Když začaly vzdorovat, vydíral je. Na jeho počítači pak bylo nalezeno 631 fotek a 19 videí s dívkami, jimž nebylo ještě osmnáct.

Hoffmann se před soudem kajícně omluvil: „Jsem si vědom, jakou jsem udělal chybu. Ublížil jsem hodně lidem, potáhne se to se mnou ještě dlouho. Chci to napravit.“ Spolupracoval tak s policií a státním zastupitelstvím a dostal možnost uzavřít dohodu o vině a trestu na pět let ve vězení.

Zdroj: iSport.cz