Zdeněk Pohlreich v jednom kole! Nyní se vrací s novou sérií pořadu Ano, šéfe!

28/03/2024 13:42 Martina Šedá
Zdeněk Pohlreich v jednom kole! Nyní se vrací s novou sérií pořadu Ano, šéfe! Foto: Ano, šéfe!

Televizní šéfkuchař Zdeněk Pohlreich (66) si nyní vůbec nemůže stěžovat na nedostatek pracovních příležitostí. Vedle svých podniků se pravidelně objevuje na televizní obrazovce a tentokrát i nově jako porotce v pořadu Česko na grilu, což mu připomnělo období, kdy sám pracovat nemohl. Jak na to vzpomíná?

Tyto těžké chvíle přišly v devětaosmdesátém roce, kdy se Zdeněk rozhodl spolu se svou tehdejší manželkou Naďou (60) emigrovat do Holandska. Přestože tam strávili celý rok, čekali pouze na udělení azylu. Nejprve byli umístěni v táboře a později přestěhováni do velmi jednoduchého obydlí.

„Bylo to právě to nejhorší, protože nám dali peníze, ale zároveň nám přísně zakázali, abychom se snažili si někde přivydělat!“ vzpomíná Pohlreich na tyto těžké časy v rozhovoru pro čtvrteční Blesk TV MAGAZÍN.

Jak sám přiznal, tato situace byla psychicky velmi náročná. „Seděl jsem u televize a pokud bylo hezky, šel jsem se projít. Byla to deprese, zvláště když jsem věděl, že bych na pracovním trhu měl uplatnění a moc bych se nenadřel,“ přiznává šéfkuchař otevřeně.

Nakonec ani jejich žádost o azyl nebyla úspěšná, a tak se rozhodli odcestovat až do Austrálie, kde mohli okamžitě začít pracovat. „Austrálie je země, která vítá imigranty. Mají velmi dobře organizovaný systém. Tam se všechno pohnulo vpřed velmi rychle,“ tvrdí Zdeněk, který nedávno odletěl do této země na dovolenou společně se svými syny.

Po letech se také na obrazovky Primy vrací oblíbený pořad Ano, šéfe!, v němž Zdeněk Pohlreich navštěvuje restaurace s problémy a snaží se jim pomoci. „Po dlouhých šesti letech jsem se rozhodl natočit novou sérii,“ oznámil obávaný šéfkuchař, jehož tvrdé slovní obraty se staly populárními. Majitelé restaurací se mohou přihlásit do pořadu již nyní!