Žádný sázkařský podvod se nekonal! Policie případ uzavřela ve prospěch Borárose, tvrdí majitel RFA

10/01/2024 07:55 Martina Šedá
Žádný sázkařský podvod se nekonal! Policie případ uzavřela ve prospěch Borárose, tvrdí majitel RFA Foto: Real Fight Arena

Slovenský bojovník Gábor Boráros naposledy v kleci bojoval v únoru loňského roku, ale opět si získal pozornost ne výkonem, ale něčím jiným. Tentokrát je s ním spojován sázkařský skandál, který už řeší sama policie. I tak prý má stále údajně platnou smlouvu s organizací Oktagon MMA, ale nyní prozradil svým fanouškům na sociálních sítích, že plánuje návrat do klece ještě letos.

I přes sliby Borárose se zdá, že zrovna organizace Oktagon MMA nebude jeho návratu velkým příznivcem. Přesto bojovník řekl, že plánuje bojovat, ale i třeba moderovat. Pod hlavičkou žluto-černé firmy to ale nejspíše nebude a je tak otázkou, s kým se domluví na spolupráci. Aktuálně to však vypadá, že je v kontaktu s Borisem Marhanským z Real Fight Areny. Je tu ale jeden háček. I když o něj promotéři Oktagonu zájem již nejeví, pořád je ve hře platná smlouva.

Boráros se minulý rok ocitl ve středu pozornosti poté, co byl obviněn z manipulace se sázkami v souvislosti se svým zápasem proti Izraelci Kirillu Medvedovskimu. Vysoké sázky na jeho výhru ve druhém kole této kontroverzní bitvy vyvolaly podezření, ale bojovník s tím vehementně nesouhlasil.

I přes vážné obvinění a vyšetřování ze strany policie se však trochu zdá, že se kauza momentálně uklidnila. Právě Boris Marhanský, šéf organizace RFA, kde Boráros nedávno moderoval turnaj, se vyjádřil na tiskové konferenci RFA, že podle jeho informací policie případ dokonce uzavřela, pravděpodobně ve prospěch bojovníka. To však vyvrací fanoušci na sociálních sítích, kteří celou kauzu pečlivě sledují.

I přes tyto problémy se tedy zdá, že organizace Oktagon MMA stále drží Borárose ve svých řadách, i když s ním momentálně neplánuje žádnou konkrétní akci. Pavol Neruda, spoluzakladatel Oktagonu MMA, pak potvrdil, že má Gábor stále platnou smlouvu, což ho tedy drží v šachu, ale vyjádřil opravdovou nespokojenost s tím, že už se spojil s jinými bojovými skupinami, aniž by svou budoucnost konzultoval. 

V této situaci je tedy otázkou, zda Boráros bude skutečně moci plnit své plány návratu do klece, zejména s ohledem na stávající smlouvu s Oktagonem. Odpověď zatím zůstává v mlze a vyžaduje další vyjasnění ze strany organizace a samotného bojovníka.