Vladimír Růžička: Od té doby, co mám Marii, se s námi moje rodina nebaví

04/06/2024 14:23 Martina Šedá
Vladimír Růžička: Od té doby, co mám Marii, se s námi moje rodina nebaví Foto: se souhlasem Vladimíra Růžičky

Jak dokonale rozdělit rodinu? Leckdy stačí pouze jedna osoba. Po seznámení s Marií a odchodu od své původní rodiny popularita slavného hokejového trenéra Vladimíra Růžičky (60) totiž značně poklesla. I když ho veřejnost po čase přijala zpět, jeho rodina mu ani po osmi letech neodpustila.

Vladimír Růžička se s Marií seznámil v době, kdy jeho první manželka Eva (†53) bojovala s rakovinou. I přes veškerou snahu následně podlehla svému onemocnění. A právě kvůli tomu padl na Marii temný stín, přestože se oba zpočátku bránili svým citům. „My jsme s Vláďou oba měli morální zábrany,“ svěřila se Marie v knize Ženy za zády. Nicméně láska si své cesty vždy najde.

Děti Vladimíra Růžičky z prvního manželství, Eva (41) a Vláďa (34), Marii nikdy nepřijaly do rodiny, i když Vladimír a Marie spolu mají dceru, která už letos nastoupí do první třídy. Rodina se vůbec nestýká, což Růžičku velmi mrzí. Rád by situaci změnil, zvláště když jeho vnoučata a dcera si jsou věkově blízcí.

„Náš malý Ládík je o dva měsíce starší než naše dcera,“ uvedl v rozhovoru pro Super. Je smutné, že se nemohou potkávat, protože by si spolu mohli hrát. „Mě i manželku to trápí, ale zatím s tím nemůžeme nic moc dělat. Přáli bychom si, aby se to zlepšilo,“ dodal na závěr smutně.

Rodinné neshody a napětí, které přetrvávají i po letech, Vladimíra Růžičku velmi tíží. I přes jeho snahu o nápravu vztahů zůstává stále stejná situace, což jen prohlubuje jeho zklamání. Vladimír by rád viděl, jak jeho děti z předchozího manželství přijímají jeho novou rodinu, ale zatím se to zdá být nemožné. Věří však, že časem dojde ke změně, která by umožnila rodině se znovu sblížit a společně strávit více času.

Bohužel, tato situace ukazuje, jak komplikované mohou být vztahy v rodině, zvláště když do hry vstoupí nové partnerské vztahy a tragické události.