VIDEO: Krystyna Pyszková je doma! Na letišti se dočkala vřelého přivítání

25/03/2024 13:11 Martina Šedá
VIDEO: Krystyna Pyszková je doma! Na letišti se dočkala vřelého přivítání Foto: se souhlasem Krystyny Pyszkové

To bylo slávy! V Česku se konečně v neděli večer ukázala světová vítězka krásy. Krystyna Pyszková, pětadvacetiletá slečna z Třince, která nedávno zvítězila v soutěži Miss World v indické Bombaji, se nyní vrátila domů.

Informoval o tom například europoslanec Tomáš Zdechovský, který přijel krásku osobně přivítat. A nebyl sám! "Dnes večer jsme ji vřele přivítali na letišti. Její reprezentace byla skvělá a já jí ještě jednou gratuluji. Mám z toho obrovskou radost," sdělil politik prostřednictvím sociální sítě X.

Zpráva o triumfu české zástupkyně se rozšířila do celého světa, včetně zpravodajských médií jako CNN. Pyszková tak nyní navázala na předchozího českého vítěze, tím byla Taťána Kuchařová, která získala tento titul už v roce 2006.

Během soutěže Miss World, ve které se utkala s více než stovkou soutěžících, prošla úspěšně několika koly eliminace, až se dostala do finále společně se čtyřmi dalšími soutěžícími. Nakonec předčila Yasminu Zeytounovou z Libanonu, Aché Abrahamsovou z Trinidadu a Tobaga a Lesego Chombovou z Botswany. To je parádní výsledek!

Krystyna, studentka práv a obchodní administrativy, získala právo účasti na Miss World díky vítězství v domácí soutěži Miss Czech Republic. Její úspěch ocenil i ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti). "Měl jsem nedávno možnost podpořit ji během mezipřistání v Indii a velmi ji gratuluji k tomuto úspěchu. Je to skvělá a úspěšná holka," sdělil na sociální síti X a popřál jí mnoho štěstí do budoucna.

Jak se zdá, Česko má zkrátka krásné dívky, které boří svět a my můžeme být jenom hrdí. Gratulujeme.