Miss World Krystyna Pyszková: Přítel Radek je minulostí, jsem nezadaná!

13/03/2024 10:45 Martina Šedá
Miss World Krystyna Pyszková: Přítel Radek je minulostí, jsem nezadaná! Foto: Miss World

Svoje vítězství ve světové soutěži Miss World si pořádně užila! Krystyna Pyszková (24), původem z Třince a momentálně také svobodná, což včera konečně přiznala, oslavila svůj triumf odletem na ostrov Mauricius po dni volna stráveném v indickém Bombaji, kde se finále konalo.

Po 18 letech od vítězství Taťány Kuchařové (36) jsme se konečně mohli radovat z nové Miss World z České republiky, která nepodstoupila žádný kosmetický zákrok ani plastickou chirurgii.

"Před námi je teď spousta pracovních povinností na ostrově Mauricius. Pak nás čeká cesta do Londýna. Doma se objevím asi za dva týdny," sdělila Blesku Krystyna po telefonu.

"Ráda bych také pozdravila všechny fanoušky, kteří mi fandili. Jsem vám moc vděčná za veškerou podporu!" dodala stručně nová Miss World, která si ještě před odletem z Indie dopřála oslavu s prezidentkou Miss Czech Republic Taťánou Makarenko (34) a kamarádkami, které ji přiletěly podpořit na finále.

Taťána Makarenko už s ní na ostrově není. V pondělí se vrátila do Česka a dnes se vydává do Egypta s Top 10 finalistkami pro letošní ročník soutěže. "Jsem neuvěřitelně šťastná a hrdá! Věděla jsem, že Krystyna Pyszková je skvělá Miss Czech Republic, a nyní to ví celý svět!" prohlásila prezidentka soutěže.

"Česká republika má po Taťáně Kuchařové novou Miss World, a já jsem nadšená, že je to právě vítězka naší organizace," dodala Makarenko.

Po dvou dnech od triumfu své svěřenkyně Makarenko prozradila údaj, který vzbudil pozornost. "Krystyna měla v době finále Miss World skoro čtyřicetistupňovou horečku! Byla pod léky, ale zvládla to dokonale. Mám obrovský respekt, že se toho nevzdala, je to prostě bojovnice," uzavřela.

Pyszková, která má míry 86–59–89, vyrůstala v Praze a v roce 2022 vyhrála soutěž Miss Czech Republic. Studuje práva na Univerzitě Karlově a k tomu si přibrala i studium marketingu v Rakousku. Mezi její koníčky patří malování, hra na příčnou flétnu, také housle a v neposlední řadě i jízda na koni a cvičení.

Kromě modelingu se věnuje i vlastnímu charitativnímu projektu zaměřenému na vzdělávání dětí v Tanzanii, kam jezdí osobně podporovat výuku. Její matka je právnička a sestra se také věnuje modelingu.

Na domácí scéně se sice neúčastní přehlídek, ale práci v zahraničí má stále. Letos v lednu například působila na pařížském týdnu módy, který patří k nejprestižnějším světovým událostem. Předváděla pro módního návrháře Zuhaira Murada a procházela se po mole po boku hvězd, jako jsou Naomi Campbell (53) nebo Candice Swanepoel (35).

Krystyna Pyszková a přítel Radek

Krátce po získání titulu Miss Czech Republic Krystyna přiznala rozchod s přítelem Radkem, s nímž byla téměř pět let. "Byly určité věci, které mě ve vztahu zklamaly. Snažili jsme se to zachránit, ale nevyšlo to. Zůstali jsme kamarádi, tak to chodí," prozradila.

"Bohužel se staly situace, které vedly k našemu rozchodu. Momentálně jsem single. Na druhou stranu mám teď více času soustředit se na sebe. Čeká mě Miss World, takže všechnu energii vkládám do příprav," dodala, a nakonec se ukázalo, že to byla dobrá volba.