Taťána Makarenko: Nechci se zaplést do problémů! Nebudu se k obvinění mého manžela ze znásilnění vyjadřovat

05/03/2024 13:47 Martina Šedá
Taťána Makarenko: Nechci se zaplést do problémů! Nebudu se k obvinění mého manžela ze znásilnění vyjadřovat Foto: Profimedia

Ředitelka Miss Czech Republic Taťána Makarenko (34) se momentálně pohybuje v permanentním tempu.

Je totiž plně potopena do příprav na letošní finále Miss, které je naplánováno už na květen. Jenže také musí řešit nepříjemnosti doma a nedávno se musela vypořádat s nečekaným a nepříjemným zvratem.

Jejímu manželovi Martinu Pánkovi bylo spolu se skupinou mužů připsáno obvinění ze znásilnění šestnáctileté dívky a nyní, v době konání Českého plesu, poskytla konečně rozhovor na toto citlivé téma.

Navzdory svým povinnostem se Taťána Makarenko rozhodla nevynechat Český ples a musela nasadit veškeré síly, aby stíhala všechno zvládnout. "Snažila jsem se vybrat vhodné večerní šaty. Měla jsem to štěstí, že se mi podařilo domluvit se s módní návrhářkou Zuzanou Lešákovou Černou, aby pro mě šila šaty na míru. Jsou naprosto úžasné. Navzdory tomu, že jsou trochu velké, což je pro plesovou událost zcela běžné, jsou přesně podle mých představ. K nim jsem si vybrala šperky od Gismondi v hodnotě 2 milionů korun," sdělila redakci VipStar.cz.

Když celebrita nosí tak vzácné šperky, obvykle je doprovází ochranka. "Ochranka mě doprovází během focení. Pokud se vydáme na venkovní lokace, jako je pole nebo jiná veřejná místa, ochranka je nutností. Při takových příležitostech bývá mnoho lidí přítomno a v případě neštěstí by bylo obtížné určit, kdo je odpovědný," sdělila své zkušenosti.

"Když šperky nosím já, mám na jejich bezpečnost osobní dohled. Pokud bych je ztratila, samozřejmě bych za to nesla odpovědnost," pokračovala. "Na plese často vidíme situace, které považuji za nepříjemné. Například opilá dívka je pro mě nepřípustná. Dáma by měla zůstat dámou a pánové gentlemani. Je trapné, když se někdo potácí nebo se pohybuje bos. Každý by měl být připraven na večer, ve kterém se nic neodpouští," vysvětlila.

Taťána Makarenko zažívá v současné době obtížné období. Její manžel, Martin Pánek, byl obviněn spolu se skupinou mužů ze znásilnění šestnáctileté dívky, údajně po fotbalovém zápase pražské Sparty v Glasgow. Soud však po několika dnech rozhodl o propuštění na kauci.

"Na kauci byli propuštěni dva ze čtyř obviněných, jeden z nich již dříve ze zdravotních důvodů. Naše zastupitelská kancelář v Londýně a generální konzulát v Manchesteru udržují neustálý kontakt s rodinami všech zainteresovaných osob," potvrdil před pár týdny ministr zahraničí Jan Lipavský.

Bývalá modelka pak poskytla jedno vyjádření a od té doby se rozhodla mlčet. "Mohu potvrdit, že můj manžel byl mezi lidmi, které skotská policie zatkla během nedávného fotbalového utkání. Od té doby žiji v neustálém stresu a obavách. Právní systém v Anglii je zcela odlišný od toho českého, stejně jako postupy skotských úřadů. Informační průhlednost je z mého pohledu velmi omezená, a možnosti komunikace s manželem jsou velmi omezené. Takže sama mám jen minimum informací," řekla v listopadu 2023 pro iDnes.cz.

V rozhovoru s VipStar.cz nyní objasnila, proč zvolila takový postoj. "Myslím si, že není vždy moudré odpovídat na všechny otázky nebo se k nim vyjadřovat. A tento postoj jsem zaujala já. Na začátku jsem neměla dost informací. A vyjadřovat se k něčemu, o čem nic nevím, je špatně. Mohla bych říct něco, čeho bych pak mohla litovat. A také bych se mohla zamotat do problémů," vysvětlila.

"Někdy je to lepší nechat to být. Pokud bych se rozešla, nikdy bych se na sociálních sítích nevyjádřila o tom, jak se to stalo. Každý člověk je jiný a každý má svůj svět," dodala.