Ve společnosti psa vyrostlo selátko divočáka: neobvyklé přátelství, které vás fascinuje

17/10/2023 14:40 Martina Šedá
Ve společnosti psa vyrostlo selátko divočáka: neobvyklé přátelství, které vás fascinuje FOTO: Shutterstock

Divoká příroda je plná překvapení a někdy se setkáváme s příběhy, které výrazně kontrastují s našimi očekáváními.

Jedním takovým je nečekaná vazba mezi malým divokým prasetem a domácím psem na Srí Lance.

Jednoho krásného rána právě na Srí Lance nalezl místní zahradník malé selátko, které bylo sotva několik hodin staré. Bylo zřejmé, že je osiřelé, a tak nabídl pomocnou ruku, ale netušil, jak silný vztah a poutu z toho vůbec vznikne.

Skutečným hrdinou tohoto příběhu se stal domácí pes, který okamžitě přijal malé prase za své a začal se o něj starat.

Toto neobvyklé spojení mezi divokým prasetem a domácím psem bylo něco, co veřejnost zaujalo. Pes nejenže se postaral o malé selátko, ale také ho naučil všem psím zvyklostem. Díky tomu prasátko dostalo jméno Yeju.

Nicméně jak dospíval, jeho divoká přirozenost se začala znovu probouzet. I když si stále udržoval silnou vazbu se svým psím kamarádem, cítil potřebu objevovat své přirozené prostředí.

Pro divoké prase je však Srí Lanka místem plným nebezpečí, zejména kvůli myslivcům, kteří je považují za škůdce. Naštěstí rodina, která Yeju přijala, si byla dobře vědoma těchto rizik, a aby mohl zažívat svobodu a zároveň zůstal v bezpečí, postavili pro něj malý příbytek na své zahradě. Díky tomu mohl prozkoumávat své okolí a zároveň se vracet do svého bezpečného domova.

Tento příběh je krásným připomenutím toho, jakým způsobem mohou různé druhy zvířat navázat nečekané vztahy a také, jak lidská laskavost může způsobit pozitivní změnu v jejich životě.

Zdroj: We Love Animals