Malý kluk spadl v zoo ke gorile, která ho chránila jako svého potomka. I tak byla utracena

14/10/2023 10:55 Martina Šedá
Malý kluk spadl v zoo ke gorile, která ho chránila jako svého potomka. I tak byla utracena FOTO: Shutterstock

V zoologických zahradách najdeme fascinující zvířata, která jsou často logicky oddělena od návštěvníků ohradami. Tyto bariéry nejen chrání zvířata před únikem, ale také hosty před potenciálním nebezpečím, které některá zvířata mohou představovat.

Avšak ne každý návštěvník si je vědom těchto hranic, zejména ti nejmenší a nejzvědavější mezi námi. A právě jeden takový malý čtyřletý chlapec se ocitl v centru dramatu, když spadl do výběhu goril.

Gorily, známé svou mohutností a silou, vzbuzují respekt a úctu. V divoké přírodě není snad nikdo, kdo by se odvážil vstoupit do jejich teritoria. Proto bylo záhadné a zároveň úžasné sledovat, jak se skupina zvířat zachovala, když malý chlapec spadl do jejich prostoru. Místo očekávané agresivity se ukázalo, že gorily mohou být velmi citlivé a pečující bytosti.

Hlavní postavou tohoto neuvěřitelného incidentu byla gorila jménem Harambe. Zatímco ostatní návštěvníci zoologické zahrady byli v panice a s hrůzou sledovali, co se bude dít dál, mohutné zvíře se k chlapci naklonilo a projevilo se jako pravý strážce a pečovatel.

Ačkoliv některé momenty mohly vypadat hrozivě, gorila pouze projevovala zájem o dítě, dokonce se zdálo, že ho chrání a kontroluje jeho oblečení, jako by chtěla zjistit, jestli je v pořádku.

Navzdory tomuto dojemnému okamžiku se pracovníci zoologické zahrady zachovali jinak, nutno podotknout, že velmi smutně.

I když Harambe neprojevoval žádnou agresivitu, rozhodli se zasáhnout, což mělo tragický a nepochopitelný následek. Jak uvádí noviny NewYork Times, Harambe byl zastřelen, aby se ochránil život chlapce. Přestože bylo děcko odvezeno do nemocnice, téměř nic mu nebylo.

Tato událost přivedla k zamýšlení o vzájemném vztahu mezi člověkem a zvířaty, a také o tom, jak můžeme lépe chápat a respektovat přírodu.

Veřejnost také projevila rozhořčení nad zabitím gorily Harambe, což na internetu vyvolalo vášnivé diskuze. Někdo odsuzuje pracovníky zoo, jiní matku dítěte, která ho nedokázala uhlídat. Faktem však je, že tento příběh skončil smutně a situace se určitě dala řešit i jiným způsobem.