To jsou Vánoce! Kam se hrabe Rytmus s prstenem za dva miliony? Miliardář Chlad si pořídil rovnou Rolls-Royce Cullinan za osm milionů

28/12/2023 12:30 Martina Šedá
To jsou Vánoce! Kam se hrabe Rytmus s prstenem za dva miliony? Miliardář Chlad si pořídil rovnou Rolls-Royce Cullinan za osm milionů Foto: Profimedia

To je prostě borec! Jednašedesátiletý miliardář Richard Chlad tentokrát přidal ke svým Vánocům další exkluzivní kousek do své rozsáhlé sbírky luxusních automobilů.

Nyní se totiž rozhodl pořídit si Rolls-Royce Cullinan, což je označení pro jedno z nejdražších SUV na trhu vůbec. Aby vůz nesl osobní otisk majitele, nechal na něm vyryté iniciály "Anna-Marie & Richard Chladovi". Mezi veřejností se také objevily dohady o tom, že by mohl být nový vůz darem pro jeho novou manželku, ale sám Richard toto tvrzení jasně odmítl.

Richard Chlad je především známý svou vášní pro sbírání luxusních vozidel, a v jeho garáži už můžeme nalézt širokou škálu prestižních značek, jako jsou Bugatti či Ferrari. Jeho nejnovějším přírůstkem je tedy výjimečný model Rolls-Royce Cullinan, který patří mezi nejdražší SUV na světě a standardně se prodává za neuvěřitelnou částku přesahující osm milionů korun. Na autě tak nyní nápadně svítí nápis "Anna-Marie & Richard Chladovi", aby bylo dobře vidět, komu tento mazel patří.

"Můj nový dopravní prostředek pro dnešní ekologické časy je Rolls-Royce Cullinan. Kompaktní vůz o délce 5,3 metru, s hmotností 2,7 tuny, poháněný šestilitrovým V12 biturbo motorem, který poskytuje výkon až 600 koní. Tento vůz disponuje dokonce třemi bateriemi – jednou pro start, druhou pro hudební systém a třetí jako záložní zdroj pro řídící jednotky," sdělil miliardář na svém Instagramu.

Odezva veřejnosti se tak soustředila na otázku, zda se nejedná o nový dar pro jeho manželku. Richard však vše jednoznačně vyvrátil a uvedl, že si automobil pořídil především pro sebe, a to zejména kvůli jeho tažnému zařízení, které mu umožňuje přepravu vozidel na přívěsu. Pro redakci eXtra.cz pak také podotkl: "I když to může vypadat, že auto dostala Anna, ve skutečnosti jsem si ho kupoval já. Navíc není jediný, v Čechách je jich asi třicet, jen nejsou tak vidět."

Na otázku ohledně důvodu nákupu nového vozu na poslední chvíli uvedl, že šlo o reakci na současnou politiku, která podle něj nespravedlivě zasahuje do oblasti dovozů a prodeje luxusních automobilů. Sám si totiž nepřeje být omezen populistickými nařízeními.