TJ ZD Kovářov vítá novou posilu! Fenin se vzdává alkoholu a míří na jih Čech

10/11/2023 07:57 Martina Šedá
TJ ZD Kovářov vítá novou posilu! Fenin se vzdává alkoholu a míří na jih Čech Foto: TJ ZD Kovářov

Po několika letech tichého vytržení a neuspokojených slibů se zdá, že bývalý český fotbalový talent, Martin Fenin, nachází nový směr v životě a kariéře. 

Fenin, jehož cestu zhatily osobní problémy a nepříznivý vliv velkoměsta, nyní najde nový domov v malém městečku Kovářov a stane se také klíčovým hráčem místního týmu ZD Kovářov.

Příběh Martina je ukázkou vzestupů a pádů, a přesto se zdá, že se vrací do hry s novým odhodláním a novým životním stylem. "Praha mi vzala víc, než mi dala. Byl jsem ztracen ve velkoměstském životě a neudržel jsem tempo," vysvětluje pro Top-Fun.cz. "Ale nyní jsem našel nový smysl, a to díky ZD Kovářov a mé nové práci ve strojírenské firmě ZVVZ," dodává s odhodláním.

ZVVZ, známá pro své inovativní projekty a podporu lokální komunity, nabídla Feninovi nový začátek. Jako bývalý fotbalový talent se rozhodl přijmout výzvu a zkusit něco nového. "Bylo to těžké rozhodnutí opustit tu pravou profesionální fotbalovou kariéru, ale uvědomil jsem si, že je čas něco změnit. A právě tady v Kovářově jsem našel příležitost začít znovu," dodává s úsměvem.

Ale to není vše. Fenin odhodlaně oznámil, že opouští i jeden ze svých starých zvyků - pití alkoholu. "Alkohol byl mou útěchou v Praze, ale teď potřebuji jasnou mysl a tělo. Chtěl bych být vzorem pro mladé hráče a ukázat jim, že je vždy možné změnit svůj životní styl," prozrazuje s odhodláním.

Bývalý reprezentant bude mít možnost ukázat svůj fotbalový talent v klubu TJ ZD Kovářov, kde se připojí k další posile - kanonýrovi Miroslavu Suchanovi. Společně vytvoří duo, které má přinést novou energii a úspěchy do místního fotbalového týmu.

Miroslav Suchan, jenž se v minulosti proslavil svými precizními zásahy do sítě soupeře, vyjádřil nadšení z nového partnerství s Feninem. "Martin je skvělý hráč a skvělý člověk. Myslím si, že společně můžeme udělat velké věci," říká s úsměvem a určitou pokorou.

ZD Kovářov a jeho fanoušci se tak mohou těšit na zajímavou fotbalovou sezonu, plnou nových začátků, nadějí a nekompromisního nasazení na hřišti. Pro Martina Fenina a Miroslava Suchana začíná nový příběh, a Kovářov tak může být svědkem jejich návratu na vrchol.