Survivor 2024 je propadák! Fanoušci jsou znechuceni, Novotný zuří

05/04/2024 11:29 Martina Šedá
Survivor 2024 je propadák! Fanoušci jsou znechuceni, Novotný zuří Foto: TV Nova

Třetí série reality show Survivor čelí ostré kritice a nesplněným očekáváním jak ze strany diváků, tak i samotného moderátora. Pořad, který dříve vynikal svou dravostí a strategickými hrami, nyní nabízí spíše přehlídku účastníků, kteří se často rozhodují opustit ostrov dobrovolně, převážně kvůli emocionálním a fyzickým nárokům.

Moderátor Ondřej Novotný sdílel své zklamání nad situací, kdy účastníci nejsou ochotni plně spolupracovat, a to i navzdory snaze produkčního týmu vytvořit atraktivní pořad. Rozhodující moment nastal během duelu, kdy Rachel již předem prohlásila, že dál v soutěži pokračovat nebude. "Musím říct, že při tom duelu jsem měl pocit, že se vzdávám. Nešel jsem do toho, říkal jsem si, udělejte to sami, já nepůjdu. Nechtěl jsem s nimi ani komunikovat," prohlásil Novotný.

Svou frustrovanost vyjádřil i vůči ostatním účastníkům, jako jsou Filip, Jacek a právě Rachel. Uvědomuje si, že jejich rozhodnutí bude spíše ostudné a trapné, a přiznává, že nebude mít na jejich chování vliv. Moderátor se však domnívá, že kritická situace není omezena pouze na česko-slovenskou sérii, ale je celosvětovým fenoménem, který odráží současnou realitu společnosti a nové generace.

Televize Nova, která show Survivor produkuje, se vyjádřila k situaci skrze svého PR manažera Daniela Maršalíka. Podle něj je odchod některých soutěžících z hry běžnou součástí reality show, ať už z důvodu rodinných záležitostí nebo náročnosti soutěže. Přestože odstoupení ovlivňuje dynamiku pořadu, zdraví účastníků je vždy prioritou. Moderátor Novotný však zůstává kritický vůči negativnímu chování některých účastníků, jako je Rachel, která podle něj vytváří napětí a konflikty v rámci soutěže.