Sofie Höppnerová přiznala psychické problémy! Dnes dokončila tříměsíční psychiatrickou léčbu

27/03/2024 15:20 Martina Šedá
Sofie Höppnerová přiznala psychické problémy! Dnes dokončila tříměsíční psychiatrickou léčbu Foto: Profimedia

Tak tady končí sranda. Dcera herečky Ivany Jirešové, která nedávno opustila reality show Survivor, se otevřeně přiznala k boji s vážnými duševními problémy.

Sofie Höppnerová, dcera Ivany Jirešové a Ondřeje Höppnera, jednoznačně zdědila umělecké nadání po obou svých rodičích. Její matka jí předala herecký talent, zatímco po otci, novináři, zdědila schopnost skvěle psát. Navzdory svým hereckým aktivitám a studiu na konzervatoři zvažuje i další kroky ve své kariéře, přemýšlí také o režii nebo scenáristice.

„Právě pracuji na monodramatu, kde plánuji i hrát. Je to náročný proces psaní, ale pro mě to má i terapeutický účinek. Příběh se jmenuje Nemoce a bude mít hluboký význam,“ sdělila Sofie na premiéře komediálního romantického seriálu Lež na pláži na kanálu FTV Prima. Inspirací pro tento příběh jsou prý především její vlastní zkušenosti. Ačkoliv prý ještě nedosáhla plnoletosti, zažila již mnoho emocionálních výzev.

Její divadelní hra má tak reflektovat zážitky z dětství, kdy se rodiče rozcházeli a oba se snažili získat její péči, což způsobilo, že měla dva domovy. Tyto události ji silně ovlivnily. „Byly mi diagnostikovány hraniční porucha osobnosti, anorexie a bulimie,“ prozradila Sofie, odhalujíc tím své boje s poruchami příjmu potravy a osobnostními poruchami, které zahrnují nestabilní nálady a zkreslené vnímání sebe sama.

Její křehká a umělecky založená duše trpěla prý natolik, že byla nucena vyhledat profesionální pomoc. „Právě jsem dokončila tříměsíční psychiatrickou léčbu a toto je můj první týden, kdy jsem opět venku a znovu se adaptuji,“ uvedla Sofie na události související s novým seriálem, kde hraje jednu z hlavních rolí společně s dalšími talentovanými dětmi, dcerami Lindy Rybové a Davida Prachaře.