Restaurace Manú končí! Emanuele Ridi prozradil důvody

06/04/2024 13:32 Martina Šedá
Restaurace Manú končí! Emanuele Ridi prozradil důvody Foto: Profimedia

Slavný kuchař Emanuele Ridi (50) už není spojen se žádnou restaurací. A to definitivně! Jeho restaurace Manú v Praze na Revoluční ulici, která byla známá svou vynikající neapolskou pizzou, skončila! Ridimu se tak zřejmě nedaří podnikat.

Tohle ale není poprvé, co se známý kuchař ocitl bez restaurace. Jeho první Da Emanuel v pražských Dejvicích, kterou založil před pětadvaceti lety s tehdejší manželkou Janou (37), byla otevřena díky penězům, které získal od pojišťovny za ukradený Fiat Barchetta. „Manželka měla hotelovou školu, udělala mi garanta,“ sdělil Ridi, jehož restaurace byla oblíbená u prezidentů, premiérů a celebrit. V roce 2015 ale podnik prodal svému šéfkuchaři. Krátce poté, v roce 2016, otevřel Ridi novou luxusní MANÚ Risto & Lounge na pražském Dětském ostrově. Ta ale zkrachovala během pandemie a Ridi ji musel zavřít v říjnu 2021.

Ale je konec? Manú v Revoluční ulici v Praze skončila bez varování. „Pan Ridi prodal restauraci. Proč, to by trvalo dlouho vysvětlovat. Tento rok určitě nebude vařit nikde jinde a co bude dál, se uvidí,“ řekla Aha! Ridiho přítelkyně Sára Pichlová (32), která mu v podnikání pomáhá. Restaurace Manu je podle jejích slov zavřena od 20. února. „Rozhodnutí uzavřít ji bylo už na Nový rok. Pokud se na místě Manú znovu objeví restaurace, závisí to na novém majiteli,“ dodala Pichlová.

Ridiho investice do otevření restaurace Manú v Revoluční ulici, kde se podávala autentická neapolská pizza, činila více než 25 milionů korun. Doufal, že restaurace bude jeho nejúspěšnější podnik vůbec a vrátí se mu investice do tří let. Proč ji ale prodal? „Ztratil jsem motivaci. Kvůli pandemii jsem musel zrušit mnoho plánů a nápadů. Také mě zklamal přístup mladých lidí. Jsou motivováni pouze penězi a práce je pro ně povinností, což mě mrzí,“ prohlásil. Dodal také, že vlastnit malou restauraci je v pořádku, ale když člověk vlastní velký podnik, potřebuje minimálně deset zaměstnanců. A najít takové spolehlivé pracovníky je obtížné. „Když se s nimi neshoduji, sbalí si své věci a odejdou, protože vždycky najdou jinou práci,“ uvedl s rozčarováním. Nyní se nejvíce věnuje pořadu, který moderuje spolu s hercem a hudebníkem Matějem Ruppertem (46). „Většinu nápadů na pořad mám já a moc mě to baví,“ prozradil kuchař.

Rodák z Elby Ridi, který se do Čech přestěhoval jako dítě s rodiči, je otcem sedmiletého Giacoma, kterého má se svou bývalou manželkou Janou. Ta prošla těžkým obdobím, když jí v roce 2017 diagnostikovali rakovinu prsu. Bojovala, ale svého manžela nakonec ztratila. Ridi se poté spojil s tanečnicí Lucií Hunčárovou (38), se kterou se seznámil v roce 2016 ve StarDance. Ale po čtyřech letech se kuchař rozhodl, že ji vymění za atraktivní brunetu Sáru Pichlovou, tehdejší manažerku pražské prodejny Centra interiérových vůní.