Propuštěný na kauci! Partner Taťány Makarenko, obviněný ze znásilnění ve Skotsku, opustil vazbu a přiletěl do Česka

02/12/2023 11:28 Martina Šedá
Propuštěný na kauci! Partner Taťány Makarenko, obviněný ze znásilnění ve Skotsku, opustil vazbu a přiletěl do Česka Foto: Czech Fashion Council

Po kontroverzním fotbalovém utkání mezi Spartou Praha a Glasgow Rangers v Evropské lize vzbudila pozornost zpráva o zadržení čtyř občanů, z nichž dva byli nyní propuštěni na kauci. Jedním z nich byl Martin Pánek, manžel známé moderátorky Taťány Makarenko.

Obvinění, které se týká znásilnění šestnáctileté dívky, doslova šokovalo veřejnost. Pánek byl spolu se skupinou dalších mužů obviněn ze závažného zločinu, který měl údajně nastat po skončení fotbalového zápasu. Soud však ve středu rozhodl o jeho propuštění na kauci, a Pánek se následně vrátil do České republiky.

Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) potvrdil informaci a uvedl: "Mohu potvrdit, že byli na kauci propuštěni dva ze čtyř obviněných a jeden již dříve ze zdravotních důvodů. Náš zastupitelský úřad v Londýně a generální konzulát v Manchesteru je po celou dobu v kontaktu s rodinami dotyčných."

Celá událost vyvolala diskuzi o bezpečnosti a chování fanoušků během sportovních událostí. Zatímco jeden ze zadržených byl propuštěn ze zdravotních důvodů, další vyvozují poučení o citlivosti a komplexnosti situací spojených s fotbalovým fanatismem. Veřejnost zůstává očekávající vůči dalším vývojům v tomto kontroverzním případu.

Dělají, že nic

Zatímco zahraniční média nečekaně mlčí ohledně celého skandálu, začaly se objevovat první články na portálu TheStoriest.com a kanadském BNN Network. Bohužel, tyto zprávy ale nepřinášejí žádné nové informace týkající se zadržených.

Kontaktovat dotčené osoby je momentálně nemožné, jelikož sociální sítě Pánka jsou deaktivované a Taťána Makarenko skryla svůj profil na Instagramu. Po pouhých 99 dnech manželství je nyní vztah v ohrožení.

Navzdory turbulentní situaci se ale Taťána stále věnuje své práci. Modelka Anna Benešová potvrdila, že se chystá na mezinárodní soutěž krásy Miss Intercontinental, která se bude konat v Egyptě. Její odhodlání pokračovat v profesionální kariéře v době špatných zpráv naznačuje, že si Makarenko udržuje silnou a nezávislou pozici i v obtížných chvílích.

Budeme tak s očekáváním sledovat, jaký vliv bude mít celá událost na další vývoj v životech Taťány Makarenko a Martina Pánka.