Jiří Procházka vs. Alex Pereira, video ze zápasu

12/11/2023 10:48 Martina Šedá
Jiří Procházka vs. Alex Pereira, video ze zápasu FOTO: UFC

UFC 295 přineslo vzrušující zážitek a vrcholem celé akce byl duel o titul polotěžké váhy mezi Jiřím Procházkou a Alexem Pereirou. Podívejte se nyní na video ze samotného zápasu.

Očekávala se epická bitva, která by rozhodně nemohla skončit na body. Oba bojovníci opravdu naplnili očekávání a ve druhém kole byl konec.

Tito dva vynikající borci nejsou jenom sportovci, ale také unikátní osobnosti, které k sobě vzájemně projevují velký respekt. Jejich činy a dovednosti mluví za ně, a to bez potřeby trashtalku.

Jiří Procházka se po roční odmlce vrátil k boji o titul, který mu loni unikl kvůli zranění. Alex Pereira, který mezitím ovládl trůn střední váhy a teď přijal výzvu stát se soupeřem Moravského samuraje. Finální staredown den před zápasem nechal fanoušky i odborníky napnuté a připravené na velkolepou bitvu.

Očekávalo se, že jejich souboj bude patřit k nejlepším zápasům roku, a jejich intenzivní setkání tváří v tvář to jen potvrdilo.

Duel Procházka vs. Pereira se uskutečnil v neděli brzy ráno, a díky rychlému tempu celé akce byl zahájen přesně v 6:00 středoevropského času. Oba borci nabídli napínavý souboj a atmosféru oživili svými skvělými nástupy do klece.

První kolo naznačilo, že Procházka hledá cesty k útokům, zatímco Pereira aktivně rozkopával nohy soupeře. Oba borci předváděli působivé momenty, až se nakonec Procházka dostal do dominantní pozice díky takedownu. Úvod zápasu šel tak jednoznačně za českým borcem.

Druhé kolo pokračovalo v postoji, kde Pereira pokračoval v útocích na nohy, ale Procházka byl přesnější v úderech. Avšak po tvrdém pravém háku šel Procházka k zemi, což podle mnohých vedlo k předčasnému ukončení zápasu rozhodčím.

Výsledek vyvolává spoustu otazníků, ale jedno je jisté – Alex Pereira se stává novým šampionem polotěžké váhy UFC.