VIDEO: Poslední staredown! Zápas Procházka vs. Pereira o titul polotěžké váhy UFC je tady

11/11/2023 02:12 Martina Šedá
VIDEO: Poslední staredown! Zápas Procházka vs. Pereira o titul polotěžké váhy UFC je tady Foto: UFC

Blíží se okamžik pravdy pro Jiřího Procházku, který se v neděli ráno postaví proti Alexi Pereirovi o titul polotěžké váhy UFC v Madison Square Garden. V pátek večer se oba bojovníci naposledy setkali tváří v tvář před vzájemným soubojem.

Původním hlavním zápasem měl být střet mezi Jonem Jonesem a Stipe Miocicem, ale fanoušci bojových sportů jsou nadšeni tím, že Procházka a Pereira převzali roli headlinerů.

Pro oba bojovníky je to obrovská čest být hlavním tahákem v Madison Square Garden, ačkoliv trenér Martin Karaivanov se snaží zůstat v klidu a nepřipouštět si vůbec to, co se nyní v kariéře českého bijce odehrává. "Ta určitá nervozita tam je, kdo by ještě před pár lety řekl, že dnes budeme bojovat v UFC, navíc na tomto skvělém místě? Dokázali jsme nemožné a samozřejmě to na vás doléhá," prozradil pro stránku Top-Fun.cz.

Pro československé MMA představuje tento zápas historický moment, zejména díky prestiži místa konání. Souboj mezi Procházkou a Pereirou je navíc velmi atraktivní, protože oba bojovníci jsou specifičtí a přitahují pozornost svým stylem.

Během týdne absolvovali řadu mediálních povinností. Na tiskové konferenci pak ve čtvrtek došlo k prvnímu staredownu, který naznačil, že se nemáme těšit na žádné nepřátelství, ale spíše na vzrušující sportovní událost plnou respektu.

Páteční veřejné vážení proběhlo bez problémů, a při večerním staredownu se oba bojovníci naposledy postavili tváří v tvář před očekávaným soubojem. Panující bojové napětí bylo patrné, a i když se Pereira představil se svou typickou bojovou maskou, Procházka se nenechal rozhodit, působil klidně, ale intenzivně.

Oba bojovníci vystoupili se sebevědomými prohlášeními. Pereira prohlásil, že je nadšený, že se po náročném roce konečně vrátil do plné síly, zatímco Jirka slíbil, že přiveze pás do našeho maličkého kraje.

Oba jsou extrémně nebezpeční, a favorita je opravdu těžké předpovídat. Očekává nás opravdová bitva, která se uskuteční v neděli na ránem na turnaji UFC 295.