Pohřeb plný celebrit! Proč se zabil Pavel Vondra? Nejbližší sebevraždu stále nechápou

14/01/2024 12:50 Martina Šedá
Pohřeb plný celebrit! Proč se zabil Pavel Vondra? Nejbližší sebevraždu stále nechápou Foto: Profimedia

V kruhu smutných kolegů a přátel se ve smuteční síni motolského krematoria naposledy shromáždila parta dobrých lidí, aby vyjádřila poslední úctu dabéru Pavlu Vondrovi (†54), který tragicky ukončil svůj život na začátku letošního roku.

Smuteční sál ani nestačil pojmout všechny přítomné, a mnozí se také ptali sami sebe, zda bylo možné zabránit této tragédii. Bohužel, sebevražda prý prostě přišla jako rána z nebe.

Bohdan Tůma (56), jeden z Pavlových kolegů, řekl, jak moc blízkým byl Vondra přítelem. "Byl to velký kamarád. Bohužel se rozhodl, jak se rozhodl..." uvedl smutně.

Bohdan Tůma se pak domnívá, že není možné být s někým neustále a předvídat všechny jeho myšlenky. "Nemůžete být s někým čtyřiadvacet hodin denně a hlídat ho. Jeho rozhodnutí navíc stejně nezměníte," dodal s lítostí.

Většina Pavlových kolegů vzpomínala na jeho srdečnou a veselou povahu, chválili jeho přátelský přístup a schopnost rozveselit okolí. Herečka Hana Ševčíková (53), která hrála Mařenku v pokračování seriálu Arabela, řekla pro Blesk: "Stále slyším jeho příjemný hlas a nemohu uvěřit, co se stalo. Když jsme spolu pracovali, mluvili jsme o roli a pak třeba i o dětech. Občas býval trochu smutný, ale nikdy bych neřekla, jak to skončí. Že tohle může vůbec udělat."

Martina Hudečková (59), nazývaná "česká Bridget Jonesová", pak přiznala svůj obrovský šok z Pavlovy smrti: "Byl to pro mě kvůli tomu strašný začátek roku. Odešel jeden z mých nejbližších kolegů jak v dabingu, tak na jevišti."

Radek Kuchař (43), známý jako hrdina z filmu Perníková věž, vzpomínal na poslední setkání s Pavlem Vondrou před měsícem: "Měl jsem ho rád, byl to srdcový chlap. Dělali jsme spolu několik seriálů."

Na pohřeb dorazilo mnoho lidí, ale smuteční síň nestačila pojmout všechny. Felix Slováček (80) dokonce stál mezi dveřmi, protože Motol je podle herečky Veroniky Jeníkové (59) příliš malý na tolik lidí.

Pohřbu se účastnila i René Slováčková (46), Felixova dcera z prvního manželství, která ještě nedávno uzavřela manželství s Pavlovým synem Filipem. René vyjádřila smutek nad ztrátou jednoho ze svých nejbližších kolegů.