Proč sebevražda? Pavel Vondra prý neměl sílu pokračovat

08/01/2024 10:50 Martina Šedá
Proč sebevražda? Pavel Vondra prý neměl sílu pokračovat Foto: Profimedia

Nečekaná a tragická zpráva o sebevraždě dabéra Pavla Vondry (†54) vstoupila do nového roku jako blesk z čistého nebe. Novinka zanechala smutek nejen mezi jeho blízkými, ale i v širší herecké komunitě a my nyní konečně víme více.

To, co přinášelo zdánlivě jasné a úspěšné světlo jeho kariéry, teď odhaluje temné stíny osobních bojů a démonů. Nic totiž není takové, jak se vždy na první pohled může zdát.

Přestože byl Pavel Vondra vnímán jako výjimečný kolega s pozitivním přístupem, jeho vnitřní boje ho dohnaly k tragickému rozhodnutí ukončit svůj život na první den nového roku. Všechny jeho známé tak postihl ještě větší šok, když se přišlo na to, že zvolil cestu sebevraždy.

Rodinný přítel, který se k události vyjádřil pro Blesk, prozradil, že měl pravděpodobně pocit, že nemá sílu pokračovat. Kolegové z branže však ale zatím váhají ohledně diskuse na téma sebevraždy, jelikož vůbec nic totiž nenasvědčovalo tomu, že by si Vondra chtěl vzít život.

Oskarovaná herečka Jaroslava Obermaierová vyjádřila zdrcenost nad ztrátou Pavla Vondry, přičemž ho popsala jako skvělého člověka. „Ráda jsem ho potkávala,“ řekla smutně.

Poslední rozloučení s ním bylo ohlášeno Alešem Cibulkou, jehož partner Michal Jagelka byl se zesnulým spřátelen z dabingových studií. Fanoušci a kolegové se budou moci přijít rozloučit už 12. ledna ve 13:15 v motolském krematoriu.

Pavel Vondra zanechává nejen hlasově výraznou stopu ve světě českého filmu a televize, ale jeho předčasný odchod zasáhl fanoušky i kolegy, kteří si v jeho paměti nyní připomínají jeho pozitivní energii a talent.

Rodina si je ale jistá, že se Vondra nemohl cítit tak špatně. „Tohle muselo být nějaké chvilkové rozhodnutí, nějaká krátkodobá krize, jelikož na něm nebylo nic poznat. Nebylo vidět, že by se trápil. Vždy se nás snažil všechny rozesmát a každou nepříjemnou událost odlehčit. Bohužel, do hlavy dnes nikomu nevidíte, a to se stalo osudné i nám,“ okomentoval situaci člen rodiny.