Pitva odhalila podrobnosti o smrti Matthewa Perryho. V těle měl velké množství ketaminu

16/12/2023 13:40 Martina Šedá
Pitva odhalila podrobnosti o smrti Matthewa Perryho. V těle měl velké množství ketaminu Foto: APM Model Management

Matthew Perry opustil svět v říjnu letošního roku a nyní se konečně přišlo na to, že před smrtí požil anestetikum ketamin. Tuto tragickou událost přinesla agentura AP s odkazem na výsledky nedávné pitvy.

Známého herce, který si získal oblibu především rolí v komediálním seriálu "Přátelé," nalezli zdravotníci bez známek života 29. října v jeho domě v oblasti Los Angeles.

Soudní lékaři v Los Angeles potvrdili v pitevní zprávě předchozí spekulace médií, které naznačovaly, že Perry se utopil v bazénu, přičemž k jeho úmrtí přispělo i onemocnění tepen a užívání dalších léků. Tyto faktory však byly označeny jako druhotné příčiny úmrtí.

Perry, který otevřeně hovořil o svých dlouhodobých problémech se závislostí, byl podle pitevní zprávy „údajně 19 měsíců čistý.“ Právě terapie ketaminem mu pomáhala vypořádat se s depresemi a úzkostmi, přičemž naposledy podstoupil tuto léčbu necelé dva týdny před svou smrtí. Perryho asistentka vyšetřovatelům sdělila, že herec nejevil žádné známky nemoci a neprojevoval už ani zájem o alkohol nebo drogy.

Matthew Perry si získal srdce diváků po celém světě jako nezaměnitelný Chandler Bing v deseti sériích "Přátel." Jeho sarkastický a zároveň nejistý charakter z něj udělal jednu z nejvýraznějších postav Hollywoodu. Seriál, který běžel od roku 1994 do roku 2004, ho spojil s kolegy ze "Skupiny přátel" - Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisou Kudrow, Mattem LeBlancem a Davidem Schwimmerem, kteří nejen hráli spolu na obrazovce, ale byli také skutečnými přáteli v životě.

Co je ketamin?

Ketamin je léčivo, které patří do skupiny anestetik (někdy označovaných jako disociativní anestetika). Bylo původně vyvinuto jako anestetikum pro lidské a veterinární použití.

Ketamin může být používán k dosažení celkové anestezie, což znamená, že pacient ztrácí vědomí a vnímání bolesti. Dále může být využíván jako analgetikum (tlumí bolest) a má i psychotropní účinky, což znamená, že ovlivňuje myšlení, vnímání a náladu.

Zdroj: Apnews, Inside Edition