Pirát Krištofič: Máma jen prosila, aby ji nechal! Byl jsem rozhodnutý, že svého otce zabiju

20/05/2024 14:57 Martina Šedá
Pirát Krištofič: Máma jen prosila, aby ji nechal! Byl jsem rozhodnutý, že svého otce zabiju Foto: Oktagon MMA

Pekelné dětství, ale i tak to zvládnul a určitě není sám. Samuel „Pirát“ Krištofič (34) se v reality show Survivor otevřel o svém náročném dětství, které ho výrazně ovlivnilo v životě. Vyrůstal totiž v rodině s otcem, který byl alkoholik a násilník. Tento těžký začátek jeho života ho silně v pubertě formoval a nadále i poznamenal.

„Typický příběh bojovníka,“ začal Krištofič. „Vyrůstal jsem v neúplné rodině s otcem, který pil a byl násilný. Ubližoval nejen mně, ale i mým sestrám a mámě.“ Samuel vzpomínal na děsivé chvíle, kdy vážně zvažoval, že opravdu vezme spravedlnost do vlastních rukou.

„Bylo mi asi dvanáct let. Když otec pil, dělal mámě zle i večer. Myslel si, že spíme a neslyšíme to. Ten tlak na mě byl tak silný, že jsem chtěl chránit mámu a zastavit to utrpení. Jednou jsem šel do kuchyně, vzal kuchyňský nůž a šel ke dveřím od pokoje, kde jsem slyšel mámu prosit, aby ji nechal. Před dveřmi jsem zažil obrovský tlak. Byl jsem rozhodnutý, že ho bodnu,“ vzpomínal MMA zápasník.

„Najednou jsem pocítil takový strach a slabost, že jsem si uvědomil, že bych neměl sílu to udělat. Tohle mě hodně ovlivnilo. V pubertě jsem byl zbytečně cholerický a občas i agresivní. Často jsem se dostával do konfliktů,“ pokračoval Krištofič, který se nyní řadí mezi úspěšné bojovníky. Nedávno například porazil Karlose Vémolu (38).

Dnes je Krištofič úspěšným sportovcem, který překonal těžké dětství a dokázal se postavit na vlastní nohy. Jeho příběh ukazuje, jak i z velmi těžkých začátků může vzejít úspěšný a silný člověk. Ačkoliv jeho cesta byla plná překážek a bolesti, dokázal se z nich poučit a využít je ve svůj prospěch, aby se stal jedním z nejlepších ve svém oboru. A tak by to mělo být!