Petra Kvitová terčem nechutného podvodu! Tahle doba nás nutí nevěřit ani vlastním dětem, říká poškozená

23/01/2024 08:34 Martina Šedá
Petra Kvitová terčem nechutného podvodu! Tahle doba nás nutí nevěřit ani vlastním dětem, říká poškozená Foto: WTA

Internet představuje prostředí, které může být obzvláště nebezpečné. Virtuální svět je totiž často infiltrován různými podvody, jejichž cílem je obrat uživatele o peníze.

Mezi oblíbené triky podvodníků patří i využívání slavných osobností. Nedávno se stala obětí tohoto zneužití i tenistka Petra Kvitová. Ta to vzala velmi vážně a veřejně do světa internetu poslal zprávu, že vše předává na právníky. Bude to však k něčemu?

Veřejnost varovala prostřednictvím svého Instagramu a upozornila na podvodné investiční a jiné nabídky, které se objevily online a byly spojeny s jejím jménem. „Jsem nucena vás varovat před falšovanými projekty, které se nedávno objevily na internetu za použití mého jména. Stejně jako mnoho jiných veřejně známých osobností jsem se stala terčem hnusného podvodu,“ prohlásila Petra Kvitová.

Výrazně taktéž zdůraznila, že nemá se zmiňovanými projekty žádnou spojitost, a že o nich nemá žádné informace. Varovala také své sledující, aby nebyli oklamáni za použití jejího jména, a oznámila, že spolu s právníky připravují trestní oznámení. Tato tenistka, která nedávno zveřejnila radostnou zprávu o těhotenství na Nový rok, momentálně relaxuje s manželem na Mauriciu.

Ve svém prohlášení zdůraznila nejen varování před podvodnými videi, ale také aktivní postoj k jejich potírání. Její upřímnost a pevné stanovisko k ochraně svého jména jsou jasně patrné v každém slově jejího sdělení.

Se souhlasem Petry Kvitové / InstagramSe souhlasem Petry Kvitové / Instagram

Redakce Top-Fun.cz oslovila i nedáno poškozenou paní Ivu z Olomouce. „Co vám budu povídat, vyskočí na vás na internetu slavné postavy, které vypráví o zisku. V mém případě se jednalo o Leoše Mareše. Mají to skvěle propracované, navíc jim funguje i infolinka a jsou s vámi ve spojení téměř pořád. Tedy, dokud z vás nevytáhnou všechny peníze. I já jsem byla okradena o 480 tisíc korun, které jsem měla naspořené. Vůbec by mě nenapadlo, že takové reklamy mohou na internetu vůbec být. Ukazují se na Google, a i na Seznamu. Podvodník dokonce žádal pod mým jménem banku o milionový úvěr, až tam jsem se zasekla a vše mi došlo. Bohužel, peníze už nejspíš neuvidím. Tenhle svět je zlý a tahle doba mě zkrátka nutí nevěřit už nikomu, snad ani vlastním dětem. Za nás to totiž bylo úplně jiné. Co se řeklo, to platilo. Jiné hodnoty, čestné slovo. Dneska vás klidně okradou za bílého dne.“