Silvestrovské překvapení! Petra Kvitová oznámila těhotenství a ukázala snímek

01/01/2024 13:07 Martina Šedá
Silvestrovské překvapení! Petra Kvitová oznámila těhotenství a ukázala snímek Foto: se svolením Petry Kvitové

Tak tohle nikdo nečekal! Krátce po dnešní půlnoci, tedy na začátku roku 2024, sdílela Petra Kvitová radostnou zprávu na svých sociálních sítích.

Tenisová šampionka a dvojnásobná vítězka Wimbledonu oznámila, že s manželem a trenérem Jiřím Vaňkem očekávají přírůstek do rodiny. To tedy také znamená, že se na první grandslam sezony v Austrálii nevydá, ačkoliv také ještě zatím není jasné, zda se vůbec k profesionálnímu tenisu vrátí.

Petra Kvitová zakončila sezónu 2023 s tituly z turnajů WTA 1000 v Miami a v Berlíně, což ji v žebříčku zajistilo pozici na krásném na 14. místě. Nicméně, na velkých grandslamech se jí letos nedařilo podle očekávání, a zdravotní problémy ji trápily celou letošní sezonu. Naposledy totiž zasáhla do hry 2. října v Pekingu, kde vypadla ve druhém kole. Od té doby nic.

Zatímco mnoho dalších tenistek ze světové špičky se již účastní přípravných turnajů v Austrálii nebo na Novém Zélandu, Petra Kvitová se na žádný z nich nepřihlásila, tedy ani na populární Australian Open, které začíná už 14. ledna. Její absence je spojena s léčbou zranění zad a neschopností plnohodnotně se připravit na nadcházející sezónu.

V prvních minutách nového roku pak Kvitová sdělila, že se těší na mateřské povinnosti. S Jiřím Vaňkem pak uzavřela manželství letos v červenci. I když jí zcela jistě tenis bude chybět, plánuje strávit celé jaro doma a bude se připravovat na novou vzrušující kapitolu v životě. Uvidíme, zda jí sport nezačne brzy chybět, mezitím však alespoň doléčí své zranění.

O sportovní budoucnosti tak zatím nerozhodla, ačkoliv se návrat tenistek po mateřské pauze stal v poslední době běžným jevem. Příklady ukazují třeba na 37letou Barboru Strýcovou, vítězku wimbledonské čtyřhry, 33letou Dánku Caroline Wozniackou a brzy i 36letou Němku Angelique Kerberovou. Zda se Petra Kvitová přidá k těmto šampionkám, to zatím zůstává otázkou, ale vzhledem k jejímu věku by nám ještě nějakou tu parádu na kurtech předvést mohla.