Pavel Novotný urazil rodinu Felixe Slováčka: Anna na tu rakovinu stejně umře!

04/05/2024 14:57 Martina Šedá
Pavel Novotný urazil rodinu Felixe Slováčka: Anna na tu rakovinu stejně umře! Foto: Profimedia

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) opět vzbudil rozruch svými slovy na sociální síti X. Tentokrát to však docela přehnal. Jeho výrok směřovaný k Felixovi Slováčkovi kvůli jeho politickým postojům, a zejména jeho nemocné dceři Anně, která bojuje s rakovinou, vyvolal vlnu obrovské nevole.

Novotný, který je známý svými kontroverzními výroky, se ve svém příspěvku ostře vyjadřoval o účasti Felixe Slováčka na akci koalice Stačilo, spojené především s KSČM. Jeho slova o jeho nemocné dceři vyvolala vlnu odsouzení, a proto i raději Novotný svůj příspěvek brzy smazal.

"S Felixem jsem nesouhlasil vždycky. Už asi rok a půl vím, že mu zemře dcera. Anička bohužel nemá žádnou naději. Ale tohle už bylo moc," napsal Novotný ve svém příspěvku na sociální síti X. Jeho výrok vyvolal ostrou reakci, a to i od šéfky komunistů Kateřiny Konečné.

Konečná vyslovila svůj nesouhlas a otázku ohledně morálního postavení politiků, kteří se představují jako hodnotoví. Novotný však na toto zareagoval ostrým výrokem. I další politici se zapojili do debaty, ale většina ze stran vládní koalice Novotného chování nepřímo podpořila.

Nakonec se Novotný za svá slova omluvil. "Omlouvám se za nevhodný tweet týkající se rodiny Slováčkovy. Lituji ho," uvedl krátce.

Jenže, Novotný je průšvih za průšvihem a momentálně je i v podmínce, na což veřejnost poukazuje. Dle ní už několikrát vyvázl bez trestu, i když si ho zasloužil. Petr K. následně jeho chování okomentoval na Instagramu pod příspěvkem.

„Ten Novotný si docela hraje. Popravdě jsem vůbec nechápal, jak se ten člověk mohl stát starostou a teď vůbec nechápu, co až di kolikrát dovolí a co vše mu projde. On se zkrátka nepoučí, dokud se do toho vězení opravdu nepodívá. Přál bych mu, aby se probral, ale smutné je, že dnešní zkažená veřejnost ho ještě podporuje. Je jim jedno, co řekne, hlavně, aby se pobavili na účet někoho jiného.“