Patricie Pagáčová: Děti? Jedno stačí

23/03/2024 06:20 Martina Šedá
Patricie Pagáčová: Děti? Jedno stačí Foto: se souhlasem Patricie Pagáčové

Moderování není její hlavní oblastí, Patricie Pagáčová se především považuje za herečku. Přestože teprve čeká na velkou filmovou roli po odchodu z Ulice, stále se to nedaří. "Odhodlávám příležitosti, které se mi dostanou. Není třeba to příliš řešit, vše přijde včas," prohlásila smířeně představitelka Terezy Jordánové z dlouhotrvajícího seriálu Ulice.

Její dlouholetá role v Ulici, která jí zajistila popularitu a mnoho fanoušků, pravděpodobně brání v přijetí hlavních filmových rolí. "Čtrnáct let v Ulici je škatulkou, kterou už nikdy neodstraním. To chápu. Byla jsem tam ale ráda. Díky Ulici jsem tam, kde jsem dnes. Bylo by zbytečné k ní mít negativní postoj," uvedla v pořadu Show Jana Krause.

V současné době se objevuje v novém seriálu Jedna rodina a brzy vystoupí ve třetí sérii Ivety, tedy v příběhu o Ivetě Bartošové. "Někteří režiséři si mě dokážou představit i v jiných rolích než jako Terezu a obsazují mě. Jde to postupně," prozradila.

Když opustila Ulici, bylo jí nabídnuto moderování Snídaně s Novou, což odmítla a místo toho začala hrát v divadle. Nyní účinkuje v Divadle Na Jezerce v inscenaci Naprostí cizinci. Občas se však věnuje moderování. "Dělám to málo, protože si myslím, že to není moje silná stránka. Spíše se mu vyhýbám. Nabídku přijmu pouze tehdy, když mě to opravdu zajímá, jako je například moderování pro organizaci Helppes. Musím mít ke konkrétnímu tématu určitý vztah," přiznala.

Proto také přijala nabídku televize Prima na moderování pořadu Česko na grilu společně s Tomášem Zástěrou, kde vybrané dvojice soutěží v grilování. Patricie Pagáčová ráda griluje jako většina lidí v Česku. "Chtěla jsem pracovně potkat Zdeňka Pohlreicha a nechtěla jsem nést tíhu a zodpovědnost porotcování jako on. My s Tomášem jsme pouze komentátoři a pozorovatelé," uvedla.

I když nebyla připravena na zkoušku s Tomášem Zástěrou, televize Prima vsadila na známé tváře. Zatímco Zástěra rád improvizuje, Pagáčová se drží scénáře. "Lokace venku byla nádherná, což je pro pořad další přidanou hodnotou," vzpomněla.

I když byla zaujata recepty soutěžících, nezapsala si žádný. "Každý den se vařilo patnáct jídel a já jsem si někdy říkala: To vypadá skvěle! Ale nebyl prostor si recept zapsat," uvedla.

Vzala si aspoň knihu o grilování od Zdeňka Pohlreicha s jeho věnováním pro manžela k Vánocům. Doma vaří především Tibor Pagáč, který má bohatou fantazii. "Já ráda peču, jako jsou slané šneky z listového těsta, šunky a sýra. Bibina je miluje. Je to jednoduchá a rychlá sváča, ale dělám i sladké," řekla.

I když se Pagáčovi snaží vařit zdravě, nepřehánějí to. "Někdy uděláme speciální porci pro Bibi, aby nebyla příliš slaná. Jí skoro všechno, ale nejraději má kyselé okurky," uvedla.

Zatímco s maminkou Patricií chodila na castingy na reklamy od útlého věku, její dcera zatím není zapsána do žádné herecké agentury. "Nechám ji, aby se rozhodla sama, jestli ji to baví nebo ne. Zatím se pořád předvádí. Zpívá, dělá vtipy, takže to trochu smrdí šoubyznys," řekla a dodala, že se nechystá na druhé dítě. "Jedno dítě mi opravdu bohatě stačí," dodala.