28/04/2024 07:07 Martina Šedá
Kde dnes sledovat zápas Pardubice - Třinec živě? Výsledek a vítěz Tipsport Extraligy Foto: Profimedia

Již dnes (neděle) je na programu sedmý vzájemný zápas Tipsport extraligy Pardubice - Třinec. Vítěz bere vše, a to je titul ročníku 2023/2024. Podívejte se na přímý přenos, zapněte si video živě a vychutnejte si tuto finálovou bitvu. Samotný hokej, výsledek a oslavy, to vše jistě bude stát za to.

Pardubice - Třinec live přenos živě

Zápas Pardubice - Třinec můžete sledovat živě zdarma zde.

Pardubice - Třinec 7. zápas analýza

Minulé dva finálové zápasy zastihly Pardubice v naprosto odlišném rozpoložení. Zatímco v pátém klání na domácím ledě Východočeši většinu času dominovali, v Třinci se utkáním protrápili a nevyužili první možnost k zisku titulu.

V duelu číslo šest svěřencům Marka Zadiny vůbec nevyšly první dvě třetiny, po kterých prohrávali 0:3. Ve třetím dějství se sice herně zvedli a Ondřeje Kacetla zasypali 17 střelami, z tlaku ovšem vytěžili jedinou branku.

Dynamo se složitě dostávalo k pokusům z nebezpečných prostorů. Často si proto muselo vypomáhat střelami od modré čáry, které ve většině případů ztroskotaly v klubku hráčů před brankou. Třinec zblokoval Pardubicím 22 pokusů a opět potvrdil, že právě obětavost je klíčem k úspěchům ve vyřazovacích bojích.

V šestém zápase přidal Třinec k pečlivé hře v obranném pásmu i produktivitu, která mu chyběla v duelu číslo pět. Více než 90minutové čekání Ocelářů na gól ukončil v první třetině Martin Růžička, jenž tak utnul svůj střelecký půst v aktuálním play off. Jeho příspěvek přišel v pravou chvíli a výrazně pomohl odvrátit hrozbu konce sezony.

Obhájce titulu tak dál živí naději na pátý mistrovský pohár v řadě. Podobně jako proti Spartě v semifinále zkusí zaskočit favorita v sedmém zápase a může tak potvrdit svou skvělou bilanci v rozhodujících střetnutích. Od roku 2009 jich Slezané odehráli osm a prohráli jediné – v roce 2015 nestačili v sedmém finále na Litvínov.

Pardubice doma zvládly předchozí dva zápasy a sázkové kanceláře je favorizují i v posledním duelu sezony.

Koho sledovat: V sedmém zápase bude hodně záležet na tom, jak se bude dařit pardubické obranné dvojici Dvořák, Košťálek. Účastníci loňského světového šampionátu mají ve finále při hře pět na pět bilanci 0:6 a jsou nejhoršími hráči Dynama. Tomáš Dvořák navíc stále čeká na první bod. Třinec v úvodu šestého duelu přišel o Andreje Nestrašila, ztrátu ale skvěle zacelil Patrik Hrehorčák, který dal poprvé v aktuálním play off dvě branky.

Zajímavost: Třinec útočí na pátý mistrovský titul Tipsport Extraligy v řadě, kterým by vyrovnal vsetínský rekord z let 1995-1999. Pardubice se mohou stát českými šampiony po 12 letech.