Ondřej Novotný: Kam tenhle svět spěje, když lidi baví Clash of the Stars?

17/11/2023 05:38 Martina Šedá
Ondřej Novotný: Kam tenhle svět spěje, když lidi baví Clash of the Stars? Foto: Clash of the Stars

V poslední epizodě podcastu MMA Letem světem se Ondřej Novotný, promotér a majitel Oktagonu MMA, rozhodl otevřeně hovořit o konkurenční bojové organizaci Clash of the Stars. Nešetřil kritikou, zejména po incidentech, které se udály během posledního turnaje.

Komentoval třeba situaci ohledně zápasu mezi Michaelou Dostálovou a Veronikou Zajícovou, který skončil překvapivě bez výsledku (no contest). „Neviděl jsem to, dodnes ty lidi neznám a dneska mě bombardují různá videa, jak se tam válí ta slavná ‚miss problém‘ a nemá to vítěze,“ prohlásil Novotný.

Podobně reagoval i na incident mezi Alešem ‚Psychopatem‘ Bejrem a Le Syem, kdy Bejr o přestávce mezi zápasy udeřil pěstí Le Syho, což vyvolalo rvačku. „Taky jsem viděl toho idiota (Aleš ‚Psychopat‘ Bejr, pozn. red.), jak napálil Le Syho. Vůbec si nedovedu představit, že si tohle někdo dovolí v Oktagonu. Kam tohle spěje?,“ dodal Novotný, který se nezdráhal vyjádřit svůj názor na takové chování.

Novotný se nejen kriticky vyjádřil k samotným incidentům, ale také se zamyslel nad jejich dopadem na jednotlivce. „To je přesně to, co vidíte na Tomášovi. Když se stýkáte s debily, žijete s debily, stane se z vás taky debil,“ konstatoval.

„Pak tam začneš křičet, že mu to na ulici při první možné příležitosti vrátíš, což se samozřejmě nemůže stát, a nechceš se tak chovat. Ti lidé vám za to ještě začnou tleskat,“ poznamenal a zdůraznil, že takové chování vede k úrovni, kde jako člověk nechcete být.

Celá situace ukazuje, jak silně se Novotný distancuje od kontroverzních a neetických praktik, které mohou ohrozit pověst bojových sportů. Jeho stanovisko reflektuje nejen jeho osobní hodnoty, ale také snahu o vytváření pozitivního a etického prostředí ve světě MMA.