Nešla na potrat, tak za to zaplatila životem. Boxer Felix Verdejo teď putuje za mříže, denní světlo už nikdy neuvidí

07/11/2023 04:41 Martina Šedá
Nešla na potrat, tak za to zaplatila životem. Boxer Felix Verdejo teď putuje za mříže, denní světlo už nikdy neuvidí Foto: Top Rank

Odsouzení bývalého profesionálního boxera Felixe Verdeja za vraždu jeho těhotné přítelkyně je hrůzným případem, který pohoršil svět boxu. Soud mu po dvou letech uložil dvojnásobný doživotní trest za ohavný čin.

Podle vyjádření, kde svědčil Verdejův přítel a spolupachatel, ke smrti mladé ženy došlo poté, co odmítla jít na potrat. Verdejo a jeho přítel prý celou vraždu zinscenovali - nejprve ji otrávili a poté shodili z mostu.

Felix byl známý svým úspěchem v boxu. Od roku 2002 až do roku 2020 měl skvělou bilanci 27 výher a 2 porážek. Avšak jeho životní příběh nabral nečekaný a temný spád. V červenci byl shledán vinným z únosu a smrti své přítelkyně Keishly Rodríguezové a jejich nenarozeného dítěte, což mu přineslo dvojí doživotí.

Neméně děsivé jsou detaily během výpovědi spolupachatele. Ten odhalil, jak Verdejo donutil svoji přítelkyni jít na potrat, a když odmítla, měl ji bít a vstříknout jí toxickou látku do těla. Spolu s kamarádem ji poté přivázali ke kameni a shodili z mostu. Následná pitva prokázala, že měla v těle fentanyl a xylazin, léky určené pro zvířata.

Tento hrozný čin šokoval celé USA a vyvolal nové diskuse o zlepšení ochrany obětí domácího násilí. Rodiče zavražděné ženy žádají nejpřísnější trest za vraždu své dcery a vnoučete. Verdejo, přestože měl slibnou kariéru v boxu, nyní čelí dvěma doživotním trestům za brutální vraždu své přítelkyně a nenarozeného dítěte.

Zdroj: The Guardian