Organizovaný gang ukradl v Plzni mobily za miliony. Policie žádá veřejnost o pomoc

02/11/2023 05:00 Martina Šedá
Organizovaný gang ukradl v Plzni mobily za miliony. Policie žádá veřejnost o pomoc FOTO: Policie České republiky

Skupina zkušených zločinců nedávno provedla skvěle naplánovanou krádež v obchodě s mobilními telefony v srdci Plzně.

Tato parta, složená ze tří mužů a jedné ženy, byla připravena až do posledního detailu. V konečném součtu opustili místo s třiceti čtyřmi smartphony oblíbeného výrobce.

Vše začalo, když zločinecká skupina vstoupila do obchodu Premium krátce před 19. hodinou s údajným zájmem o nákup telefonu.

Dva členové se pak postarali o to, aby zaměstnance odvedli od jejich pracovních povinností. Mezitím další člen skupiny tiše pronikl do skladového prostoru, odkud si odnesl hledaný lup v podobě mobilních telefonů, které naskládal do připravené sportovní tašky. Jakmile byl úkol splněn, rychle a bez povšimnutí opustili místo činu.

Podle Michaely Raindlové, mluvčí policie, celková výše škody převýšila jeden milion korun. "Odborníci již započali vyšetřovací práce s cílem odhalit pachatele. Během tohoto procesu policie získala záznamy z bezpečnostních kamer, na kterých jsou podezřelí jasně vidět," sdělila.

Nyní se policie obrací na veřejnost s žádostí o pomoc. Raindlová uvedla: "Vyzýváme všechny, kdo by mohli rozpoznat jednotlivce zveřejněných fotografií, aby kontaktovali policii. Upřímně doufáme v sílu naší komunity a v její schopnost pomoci v tomto vyšetřování." Pokud máte informace, obraťte se na místní policejní stanici nebo volejte na tísňovou linku 158.

Redakci Top-Fun.cz se podařilo kontaktovat jednoho z prodejců, který se k celé věci vyjádřil následovně: "Řeknu vám, tohle jsou zločinecké gengy a mají vždy vše skvěle nachystané. Tihle borci prostě ví, co dělají a vy nemáte šanci je zastavit. Jsou zkušení a rychlí, a když jste na prodejně dva a máte plné ruce práce, opravdu se nedá hlídat ještě sklad. Schválně ještě přijdou před zavíračkou, když už toho máme po šichtě až až."