Narkomanka Katka tvrdí: Třeštíková mě okradla! Za dokument mi dala jen pět tisíc korun

06/03/2024 10:55 Martina Šedá
Narkomanka Katka tvrdí: Třeštíková mě okradla! Za dokument mi dala jen pět tisíc korun Foto: Profimedia

Vůbec nejznámější narkomanka České republiky Katka Bradáčová opět otevírá svou životní příběhovou kroniku, tentokrát však s tvrzením, že se jí režisérka jejího dokumentu Helena Třeštíková pokusila podvést.

Tato tvrzení jsou pro Třeštíkovou tvrdou ranou, neboť Bradáčové podle jejích slov předala nemalou finanční částku.

Katka, která má značně narušené zdraví, a především potíže s imunitou, každý den vyráží do centra Prahy, kde prosí kolemjdoucí o peníze. Někdejší časy, kdy nabízela dokonce i své tělo za peníze, jsou prý již minulostí. Zůstává tak velkou otázkou, zda se skutečně vyhýbá užívání heroinu, jak vehementně tvrdí.

"Teď užívám už jen Subutex, což je náhražka opiátů," prozradila jednomu muži, jehož video se objevilo na platformě YouTube. Obsah videa je jinak plný smutku a ukazuje zdrcenou ženu, která přežila další zimu, i když sama tvrdí, že má již dávno zničená játra.

V rozhovoru se také vyjádřila k režisérce Heleně Třeštíkové, která díky dokumentu získala velkou popularitu. Podle Bradáčové však měla být za svou účast ve filmu lépe odměněna a opětovně vytýká, že ji Třeštíková finančně podvedla.

"Natáčení dokumentu bylo v pořádku, jen kdyby paní Třeštíková dodržela své sliby. Co se týče autorských práv, byla jsem zneužita a na konci dostala pouze 5 tisíc korun," svěřila se ve videu. Tvrdí, že Třeštíková slíbila, že jí pomůže s bydlením, což se však nakonec ani neuskutečnilo.

Tato tvrzení jsou pro režisérku tvrdou ranou. V minulosti se již vyjádřila na webu eXtra.cz, kde popsala svou verzi a tvrdí, že Katce poskytla dostatečné finanční prostředky, avšak bez zřejmého úspěchu.

"Často mi volala a žádala o peníze. Snažila jsem se jí pomoci a vždy jsem jí dala to, co jsem mohla. Někdy to bylo pět set korun, jindy tisíc. Vždy tvrdila, že peníze potřebuje hlavně na jídlo nebo osobní věci," uvedla. Podle ní však peníze, které poskytla, Katka vyměnila jen za drogy.

"U lidí bojujících s drogovou závislostí je to prostě obvyklé. Snažila jsem se jí pomoci," zdůraznila Třeštíková, která tvrdě odmítá obvinění z podvodu vůči narkomance.