Vzpomínáme, jak drogy zabily Lunetic! Martin Kocián dnes bere i podřadné práce

19/01/2024 12:03 Martina Šedá
Vzpomínáme, jak drogy zabily Lunetic! Martin Kocián dnes bere i podřadné práce Foto: Profimedia

Martina Kociána, kterému je nyní 47 let, si mnozí mohou pamatovat především kvůli skupině Lunetic na přelomu tisíciletí. Úspěch, který se jim podařil vybudovat, gradoval obrovskou slávou. Byla to nejspíše i éra, která se na naše poměry nebude opakovat. No, položme si otázku, kdo v té době neznal Lunetic? Jenže.

Ještě dnes z toho kluci mohli profitovat a žít plnohodnotný a život. Sláva se ale také musí umět ukočírovat, což se v tomhle případě nestalo, a právě Martin podlehl tvrdým drogám, což měla veřejnost možnost sledovat „živě“. Takový pád bývalé hvězdy se totiž jen tak nevidí.

Kocián vstoupil do hudebního světa ve svých sedmnácti letech jako DJ v různých částech Česka. Později, tedy v roce 1995, se seznámil s Alešem Lehkým a společně založili skupinu Lunetic. Jejich hit „Máma“ v roce 1998 zaznamenal enormní úspěch, přičemž všechny koncerty byly vyprodané a fandové doslova šíleli.

Po 8 letech se v roce 2003 slibná kapela rozpadla a především Martin, dle všech členů problémový jedinec, nedokázal zvládat slávu, večírky a silnou pozornost obyčejných lidí. Propadl se tak do závislosti na drogách a alkoholu.

V rozhovoru pro Super.cz už před 13 lety Martin přiznal, že za drogy utratil miliony a situaci prý nemohl jinak zvládnout. Ani smlouvy z té doby prý nebyly výhodné, což vedlo i k finančním problémům. Navzdory předpovědím o slibné budoucnosti se sláva Martina Kociána postupně vytrácela. V roce 2018 se kapela Lunetic pokusila o comeback, ale právě kvůli nespolehlivému Kociánovi se opět rozpadla.

Dnes však komunikuje s fanoušky přes Facebook, kde sdílí zvláštní videa. Své stárnutí nepopírá, ačkoli návrat na výsluní se zdá nepravděpodobný. Už jen kvůli tomu, jak dnes vypadá.

V roce 2003 postihla Kociána tragická zpráva o smrti jeho sestry Lindy na Tenerife. Soudní pitva ukázala, že zemřela přirozenými příčinami. V současné době má dceru Vanessu a živí se různými aktivitami, nejvíce jako DJ a vyhledává i práci v baru.