Monika Babišová řeší po rozchodu luxusní bydlení! Tím je rezidence za miliardu

28/04/2024 08:36 Martina Šedá
Monika Babišová řeší po rozchodu luxusní bydlení! Tím je rezidence za miliardu Foto: Profimedia

Po třiceti letech strávených společně, plných vzestupů, pádů a nezapomenutelných zážitků, jsme se s Monikou rozhodli, že naše cesty se nyní rozdělují," oznámil předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Podle všeho manželství skřípalo již nějakou dobu; například server Neovlivni.cz zjistil, že manželé spolu několik měsíců vůbec nebydlí. Monika se prý od léta přesunula do vilové čtvrti, kde také zastavila stavbu rezidence, která měla sloužit jako jejich nový domov.

"Budete se s ní stěhovat?" zeptal se novinář Babiše. "Nesmysl, nechci se stěhovat," odpověděl Babiš v listopadu před dvěma lety. Ovšem právě v Průhonicích, kde dlouhodobě bydlel, se staví nový luxusní dům, jak potvrdily dva zdroje. "Byl na to velký tlak, aby se začalo stavět co nejdříve," uvedl jeden z nich, tudíž bylo jasné, že už se něco děje. Cena vily by pak měla dosáhnout až jedné miliardy korun.

Vilová čtvrť, kde Monika nyní pobývá, je místem, kde měla nová rezidence stát. Stavba je zatím neúplná, dělníci po postavení zdi a vrat z prostoru zmizeli. Nikdo však nechtěl prozradit důvod, proč se stavba zastavila. Babiš se od stavby úplně distancoval, ale dva spolehlivé zdroje potvrdily, že stavba je skutečně pro něj.

Předseda hnutí ANO odmítl informace o možném stěhování. Tvrdí, že chce zůstat v Průhonicích. Avšak stavba nové rezidence, která zahrnuje šest stavebních parcel, svědčí o opaku. Projektová dokumentace naznačuje zahrady a terasy, a dokonce i oddělené obytné prostory pro rodiče a děti.

Toto je zřejmě odrazem velké změny v životě Andreje Babiše a jeho manželky Moniky. Co se dozvíme v příštích dnech?