Milionář Jiří Kajínek si užívá život! Nemusí do práce a hraje poker o sto šest

12/01/2024 09:52 Martina Šedá
Milionář Jiří Kajínek si užívá život! Nemusí do práce a hraje poker o sto šest Foto: Profimedia

Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek oslavil 11. ledna narozeniny a není žádným tajemstvím, že se v 63 letech až dokonale baví životem. Nemusí totiž řešit finance, a tak dělá pouze to, co ho baví.

Jirka se i po sedmi letech na svobodě stále pohybuje ve veřejném povědomí. Kam přijde, tam je za „hvězdu“. Lidé chtějí společné fotografie, autogramy, a i prohodit pár slov. Jeho propuštění bylo pomocí amnestie, kterou mu udělil tehdejší prezident Miloš Zeman. Jak se mu tedy od té doby daří, a co vůbec dnes dělá? Budete překvapeni.

V devadesátých letech byl Jiří Kajínek odsouzen k doživotnímu vězení za dvojnásobnou nájemnou vraždu a jeden pokus o vraždu. Přestože nikdy nepřiznal vinu, stal se jedním z nejznámějších vězňů v Česku. Po třiadvaceti letech strávených za mřížemi byl propuštěn díky amnestii prezidenta Zemana, která mu ukládala podmínku nespočinout v žádném trestném činu po dobu sedmi let.

Po propuštění se tak Jiří Kajínek vrátil na svobodu jako bohatý muž, jehož příběh zaujal širokou veřejnost a inspiroval tvůrce filmů. Producent Petr Jákl dokonce natočil film o jeho osudu a za práva zaplatil Kajínkovi vysoký honorář, o němž se hovoří v řádu milionů korun.

"Peníze, které obdržel, mu mohou pomoct zařadit se zpět do společnosti. Může být dobře zaopatřený na delší dobu, pokud bude šetřivý a nebude dělat kraviny. Dovolím si ale říct, že to má skvěle srovnané," uvedl v rozhovoru pro deník Blesk.

Kajínek si také vydělal na živobytí publikováním knihy, kterou napsal ve vězení, a prostřednictvím reklamy v komerčním rádiu.

Po návratu do „světa svobody“ projevil svou aktivitu na sociálních sítích, kde má desítky tisíc sledujících. Vytváří také videa a komentuje aktuální témata ze světa justice. Ostatně, jak sám zdůraznil, status influencera ho sice neživí, ale stále si užívá spokojený život. Jeho dny jsou naplněny hraním pokeru, rybařením, střelbou na střelnici a procházkami se psem.