Markéta Vondroušová: Rozvod jde rychle, na všem jsme se dohodli. Teď jsem nezadaná

28/04/2024 13:13 Martina Šedá
Markéta Vondroušová: Rozvod jde rychle, na všem jsme se dohodli. Teď jsem nezadaná Foto: se souhlasem Markéty Vondroušové

Před několika dny tenistka Markéta Vondroušová překvapila své fanoušky tím, že oznámila konec svého vztahu s manželem Štěpánem Šimkem.

"Prostě jsme si to nějak nepohlídali," prozradila Blesku. Pár se potkal už v jejich patnácti letech, ačkoli slíbili, že zůstanou spolu navždy, jejich manželství skončilo po necelých dvou letech. Ale to nebyla jediná bolest, kterou Markéta musela nyní ve svém soukromí projít.

Před třemi lety Markéta Vondroušová zažívala jedno z nejkrásnějších období nejen na kurtu, ale i mimo něj. Na olympiádě v Tokiu získala stříbrnou medaili a její tehdejší přítel ji požádal o ruku. "Navždy spolu," napsala tehdy na svém Instagramu, kde se také pochlubila zásnubním prstenem. O rok později se pak česká tenisová hvězda stala paní Šimkovou. "16. 7. 2022, Šimkovi," napsala k sérii svatebních fotografií. Jejich svatba proběhla na zámku Mcely a tehdy nikdo nevěděl, že jejich manželství potrvá jen krátce.

Markéta a Štěpán vypadali jako dokonalý pár. Znali se už od dětství a měli společné zájmy nejen v tenisu, ale i ve stejné hudbě a filmech. Dokonce si pořídili společného domácího mazlíčka. Štěpán Markétu často doprovázel na turnajích a podporoval ji v její kariéře. Nechyběl ani na finále Wimbledonu 2023, které Markéta vyhrála.

"Jednoduše to nešlo. Nějak to neklapalo, jak jsme si oba představovali, tak jsme se rozhodli, že spolu nebudeme. Teď řešíme rozvod, ale na všem jsme se dohodli," prozradila Markéta v rozhovoru pro Blesk.cz, dodávajíc, že majetkové záležitosti jsou vyřešeny.

Štěpán se už odstěhoval do jiného bytu se společným mazlíčkem. "Odstěhoval se z našeho společného bytu. S kočkou. Jsme teď oba single a nikoho nemáme," svěřila se Markéta.

Markéta se musela vyrovnat nejen s rozpadem manželství, ale také s úmrtím milovaného dědečka, který byl na začátku její tenisové kariéry. "Bez něj bych nikdy nedosáhla toho, co jsem dosáhla ve své kariéře," řekla česká tenisová hvězda, zdůrazňujíc, že tenis rozhodně není tím nejdůležitějším v jejím životě.