Kristýna Schicková: Dnes již úspěšná modelka, podnikatelka i matka

03/04/2024 10:25 Martina Šedá
Kristýna Schicková: Dnes již úspěšná modelka, podnikatelka i matka Foto: se souhlasem Kristýny Schickové

Kristýna Schicková, devětadvacetiletá modelka, odhaluje, že český modeling se značně liší od toho světového, a není možné jej vůbec srovnávat. Ve svém rozhovoru pro iDNES.cz mluví nejen o modelingovém světě, ale i o svém životě jako matky, práci v Americe a celkových vztazích v rodině.

Setkání proběhlo na výstavě plné artefaktů z vesmírných misí, což v ní vyvolalo duchovní přemítání o vesmíru. "Já na vesmír věřím. Snažím se podle toho i tak žít. Posílám svá přání a prosby do vesmíru a doufám, že se mi vyplní," sdílí své myšlenky. Kristýna zdůrazňuje, že toto přesvědčení ji vedlo k úspěchu, jako například k naplnění přání získat byt na Ořechovce.

Rovněž vzpomíná na dětství se svým bratrem Patrikem, který je úspěšným fotbalistou. "Vždycky jsem si přála letět na nějakou vesmírnou misi a závidím Yemimu, že se může podívat do vesmíru," říká s úsměvem. Zároveň však podotýká, že pro ni není podstatné, jestli se do vesmíru dostane žena či muž, ale spíše kdo je na to speciálně vycvičený a kvalifikovaný.

O světě modelingového průmyslu hovoří s kritickým pohledem, zdůrazňuje rozdíly mezi českým a světovým modelem. "Nemáme tady tak přísná pravidla, jaké jsou ve světovém modelingu," vysvětluje. Věří, že v Čechách není tak důležité splňovat specifická kritéria jako v zahraničí, ačkoliv uznává tvrdou práci a disciplínu, kterou vyžaduje právě světový modeling.

Přestože prožila úspěšnou kariéru, největším životním zlomem pro ni bylo mateřství. Přes své obavy, že ji mateřství zbrzdí, se ukázalo, že to neplatí. Naopak, mateřství ji motivovalo a dodalo jí energii k dalšímu úsilí. V roli matky si uvědomuje, že je pro ni prioritou zajistit svým dětem bezpečí a šťastný domov.

Ačkoliv může být Kristýna ve světě módy rozpoznatelnou tváří, ve svém běžném životě není prý často oslovena na ulici. Přičítá to svému vzhledu v módních kampaních, který je často transformován do extravagantního a nerozpoznatelného stylu.

Celkově Kristýna Schicková září jako příkladná modelka, matka a žena s jasnými cíli a odhodláním. Její životní cesta ukazuje, že s tvrdou prací a vírou v sebe sama lze dosáhnout úspěchu a plnit své sny, ať už jsou jakékoliv.