Krásná výplata! Tolik vydělal o víkendu Jiří Procházka v zápase s Pereirou

14/11/2023 07:33 Martina Šedá
Krásná výplata! Tolik vydělal o víkendu Jiří Procházka v zápase s Pereirou FOTO: UFC

Jiří Procházka a celá česká MMA scéna procházejí smutným obdobím, když český samuraj nedokázal přivézt titul UFC zpět do České republiky.

Navzdory porážce však zanechal ve světě smíšených bojových umění velkou stopu svým postojem skutečného válečníka. I když byl tento zápas jedním z jeho životních soubojů, rozhodl se porážku přijmout se ctí, a právě to zdobí slavného bijce z Moravy.

Víkendový galavečer UFC 295 přinesl jako třešničku na dortu očekávaný souboj Procházky s Brazilem Pereirou o titul šampiona polotěžké váhy. Jirka jasně ovládl první kolo a i v úvodu druhého způsobil svému soupeři nemálo potíží. Bohužel, následně byl zasažen drtivým levým hákem a tvrdými údery loktem, což vedlo k ukončení zápasu rozhodčím Marcem Goddardem.

I přes neúspěch si Jiří Procházka vydělal solidní finanční odměnu. Podle odhadu serveru MMA Salaries činila jeho výplata přibližně 882 tisíc amerických dolarů (více než 20 milionů Kč). I když kladl důraz na duchovní stránku, tato výplata mu může alespoň trochu psychicky zalepit prohraný zápas. Jeho příjmy zahrnovaly základní plat, podíl z PPV (pay-per-view) a sponzorské příspěvky.

V porovnání s novým šampionem Alexem Pereirou, který si připsal 1,132 milionů dolarů, a těžkou váhou Tomem Aspinallem, který získal 682 tisíc dolarů, se jedná o solidní částku. Přestože je to pouze odhad, výplaty jsou důležitým prvkem pro další přípravu a zabezpečení těch nejbližších. Jiří Procházka také prostřednictvím své nadace BJP Foundation pomáhá zlepšovat životní podmínky pro vážně nemocné děti a mladistvé.