Josef Rychtář má Ivetu Bartošovou stále doma. Dej tu urnu na hřbitov, žádá rodina

28/04/2024 07:30 Martina Šedá
Josef Rychtář má Ivetu Bartošovou stále doma. Dej tu urnu na hřbitov, žádá rodina Foto: Profimedia

Ta holka to zkrátka nemá lehké ani teď. Zesnulá Iveta Bartošová (†48) stále nenachází klid ani po deseti letech od své tragické smrti. Její bývalý manžel, Josef Rychtář (66), tentokrát způsobil rozruch na hřbitově v Říčanech, kde vybudoval nápadný hrob s podobiznou zpěvačky. Ale klíčová otázka však nadále zůstává: Proč Ivetina urna stále zůstává doma?

"Vidím to tak, že Ivetu nechci dát do hrobu. Chci, aby byla pořád se mnou, vedle mě," sdělil Rychtář s pevným hlasem. "Urna je teď u mě doma. Artur o ni nikdy neprojevil zájem, tak jsem si řekl, že ji nechám u sebe." Jeho slova nebyla pro Ivetinu rodinu, ani pro Arturovu chůvu Goldu Dvořákovou, moc přijatelná.

"S tímto rozhodnutím nesouhlasím. Je to pro nás všechny velice smutné," uvedla smutně Ivana Bartošová, Ivetina sestra. "Ale co můžeme udělat? Je lepší o tom ani nepřemýšlet." Golda Dvořáková, která Ivetu považovala za svou druhou dceru, má podobný názor. "Nechodím na hroby, kde není nikdo pohřbený. Je to pro mě zbytečné. Raději si doma zapálím svíčku," řekla už s úplnou rezignací.

Rychtář však hájí své rozhodnutí. "Bojím se, že by urnu mohli poškodit vandalové," dodal s povzdechem. "A také si myslím, že Ivetiny šperky by měly být s ní." Jeho slova vyvolala smíšené reakce, ale jeho rozhodnutí je stále pevné.

Artur Štaidl, Ivetin syn, se k této otázce stále ještě nevyjádřil veřejně. O tom, co si myslí o umístění urny, se dosud neví. Vyjádří se vůbec? Je však možné, že toto téma vyvolá nové diskuse a otázky, ale prozatím zůstává odpověď na věčnou otázku: Proč je urna Ivety Bartošové stále doma, a ne na hřbitově?

Na to se nám pokusil odpovědět i jeden z fanoušků na Instagramu Rychtáře. „Ty lidi kolem ní si pouze léčí své komplexy. Ta holka už si zaslouží klid. Stačí, že se o ni ani nedokázali postarat a nasměrovat zpět na správnou cestu. Místo toho to divadlo podporovali a přilévali do ohně. Je mi zle.“