Deset let bez Ivety Bartošové: TV Nova připravuje vzpomínkový dokument Málo mě znáš

02/04/2024 08:41 Martina Šedá
Deset let bez Ivety Bartošové: TV Nova připravuje vzpomínkový dokument Málo mě znáš Foto: Profimedia

Přibližně za měsíc uplyne deset let od tragického úmrtí zpěvačky Ivety Bartošové (†48). TV Nova tak hodlá připomenout její památku nejen prostřednictvím seriálu, ale také dokumentu, který přinese dosud nezveřejněné záběry z Ivetina života!

Okolnosti, které vedly k nešťastnému skonu zpěvačky dne 29. dubna 2014, zůstávají dodnes nejasné. Nicméně je jisté, že tato událost zanechala trvalý otisk v srdcích lidí. Proto televize Nova plánuje mimořádně uvedení dvou řad životopisného seriálu Iveta, který je součástí Voyo Originál.

Vedle exkluzivní televizní premiéry seriálu Iveta se diváci mohou těšit i na třídílný dokument s názvem "Málo mě znáš". Tento dokument přinese mimo jiné osobní vzpomínky syna Artura Štaidla (27) a dosud nepublikované záběry z Ivetina soukromého života.

Dokument nás provede Ivetiným rodinným domem ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde si s celou rodinou užívala klidných chvil. "Je to obyčejný víkend, několik hodin doma... Takové jsou naše chvíle, když se vrátím na místo, kde se cítím nejlépe," popisuje Bartošová s úsměvem, zatímco pomáhá mamince s přípravou oběda a navštěvuje tátu na zahradě...

Minisérie Iveta mapuje dvě dekády života a kariéry jedné z nejvýznamnějších českých popových ikon a setkala se s nadšeným přijetím diváků platformy Voyo. Každá řada obsahuje tři epizody a v hlavních rolích uvidíme například Annu Fialovou (28) jako Ivetu Bartošovou, Vojtěcha Vodochodského (30) v roli Petra Sepéšiho (†25) a Ondřeje Brzobohatého (41) jako Ladislava Štaidla (†75). TV Nova odvysílá seriál Iveta po dobu šesti nedělních večerů od 31. března do 5. května v hlavním vysílacím čase v 20:20.

Dokument "Málo mě znáš" přinese také mnoho svědectví kolegů a přátel Ivety Bartošové. "Narodila se jako nečekaná dvojče. Nikdo netušil, že maminka má v břiše ještě jedno dítě, a to pro Ivetu znamenalo těžký start do života, se kterým se musela dlouho vyrovnávat," vzpomíná zpěvačka Bára Basiková (61).

I přesto, že dvojčata byla jednovaječná, jejich osobnosti byly velmi odlišné. Iveta byla od mala nervózní, zatímco její o 15 minut starší sestra Ivana (57) byla naopak klidnější. "Ivana si vzala energii a odolnost za obě a na mě nezbylo nic," postěžovala si Iveta ještě za svého života.

Iveta Bartošová se rozhodla ukončit svůj život tragickým skokem pod vlak dne 29. dubna 2014, jen kousek od svého domova v pražské Uhříněvsi, v den narozenin svého posledního manžela Josefa Rychtáře (65). Tato tragická událost byla vrcholem zpěvaččiných bojů s alkoholismem, antidepresivy a dalšími osobními problémy.