Jiřina Bohdalová oslavila 93. narozeniny v centru Prahy!

05/05/2024 15:25 Martina Šedá
Jiřina Bohdalová oslavila 93. narozeniny v centru Prahy! Foto: Profimedia

Herečka Jiřina Bohdalová dnes oslavuje své 93. narozeniny, a jak je vidět, slaví je pořádně! Po celém dni přijímání gratulací doma se pak vydala i do centra Prahy, aby si dopřála malého oslavného zpestření.

Po návštěvě svého oblíbeného kadeřníka se přesunula do restaurace Zelená zahrada, kde ji čekala příjemná večeře a sklenka dobrého vína. Tento podnik má pro ni zvláštní význam, neboť právě zde tráví mnoho času v přátelské atmosféře, často v doprovodu svých blízkých, jako byl například nedávno zesnulý zpěvák Karel Gott.

Na oslavě se sešla široká škála lidí z herectví, z režisérského prostředí a z médií. Kromě její dcery Simony Stašové a vnuků dorazili i dlouholetí kolegové a přátelé, mezi které patří režiséři Zdeněk Zelenka a Jiří Strach. Překvapením pro všechny byla návštěva sestry Jaroslavy, která žije ve Švédsku. Přišli také moderátor Libor Bouček a hudebník a aktivista Michael Kocáb, aby při této velké příležitosti pogratulovali a popřáli jí vše nejlepší.

Přes celý den dostávala Jiřina Bohdalová mnoho gratulací a projevů sympatií. Jedním z prvních, kdo jí popřál k neuvěřitelnému věku, byl bývalý prezident Miloš Zeman. Ačkoliv se osobně nezúčastnil její oslavy, poslal jí krásnou květinovou kytici s osobním vzkazem. Kromě toho se s ní Zeman spojil také telefonicky a domluvili se na brzké osobní návštěvě.

Dalším gratulantem byl generální ředitel České televize Jan Souček, který slíbil, že jako dárek pro Jiřinu Bohdalovou odvysílají speciální premiéru nového filmu s názvem "Svatá" právě večer na její počest.

Jiřina Bohdalová se o filmu dozvěděla a byla nadšená, a tak se rozhodla informovat i Miloše Zemana, aby si všichni mohli film užít. Takovéto gesto každopádně potěšilo nejen Jiřinu Bohdalovou, ale také fanoušky, kteří se nemohou dočkat, až uvidí nové dílo své oblíbené herečky na obrazovkách.

Zdroj: TN.cz