Jiří Procházka mění názor: Měl to opravdu ještě nechat, já bych to otočil!

16/11/2023 09:02 Martina Šedá
Jiří Procházka mění názor: Měl to opravdu ještě nechat, já bych to otočil! Foto: UFC

Jiří Procházka po dramatickém zápase na turnaji UFC 295 upřímně sdílel své pocity v rozhovoru bezprostředně po prohře v kleci. Původně uvedl, že rozhodčí ukončil zápas správně, avšak po shlédnutí momentu, který se stal klíčovým, přehodnotil svůj postoj.

Titulový souboj s Alexem Pereirou přinesl vyrovnanou bitvu, kde byl Procházka mírným favoritem. První kolo však naznačilo, že to nebude jednoduché. Ani odborníci si nebyli zcela jistí, kdo ho vyhrál, ale v tom druhém se “BJP” začal prosazovat a zasáhl Pereiru několikrát velmi tvrdě.

Jirka byl na dobré cestě a soupeře skvěle kontroloval, ale pak si bohužel naběhl na obávané kombo. Obdržel dva háky do obličeje a po ztrátě rovnováhy se ocitl na zemi. I přes pokusy o záchranu zápasu ale rozhodčí boj ukončil ve chvíli, kdy se Pereira dostal nad Procházku a přidal několik loktů.

Kontroverze ohledně rozhodnutí rozhodčího ale zůstává, názory se však různí. Joe Rogan se v rozhovoru s Procházkou ptal na jeho pohled na situaci. Jirka, i přes prohru, ale nevyhledával výmluvy, navíc slíbil svým fanouškům návrat v ještě lepší formě.

„Já si myslím, že to nakonec bylo dobré rozhodnutí. Byl jsem vypnutý, ale kdo mě zná, ví, že nikdy nepřestanu bojovat. Moje tělo jelo dál. Ale to je už jedno, pro mě je to velké upozornění. Budu na tom pracovat a vrátím se silnější, než kdy jindy. Děkuji všem za tenhle zápas. Já se vrátím!“ prohlásil Procházka hned v kleci po prohře.

Nyní, s odstupem několika dní od zápasu, ale revidoval svůj názor a v rozhovoru pro Kaocko.cz jasně uvedl: „Rozhodčí do toho mohl vstoupit maximálně nejdříve až za dvě, tři, čtyři sekundy potom, co to ukončil. Vím ze své podstaty, že v zápase dokážu zvrátit sebehorší situaci. Ten rozhodčí to ukončovat neměl dříve, než bych byl totálně out a soupeř by do mě mlátil jako do mrtvoly. Tehdy to může zastavit. Věřím, že bych to ještě otočil. Udělal jsem ale chybu a zaplatil za ní. To je vše.“

Český bijec tak zdůraznil, že chápe ukončení a může si za to sám, nicméně si myslí, že boj mohl ještě minimálně chvíli pokračovat.