Jan Kotlár: Jako cigán do práce nemusím, sociálka mi dává dost. Na co si vzpomenu, to mám

20/12/2023 10:05 Martina Šedá
Jan Kotlár: Jako cigán do práce nemusím, sociálka mi dává dost. Na co si vzpomenu, to mám Foto: Clash of the Stars

Už to bude rok, co Jan Kotlár naposledy nohou vkročil do zaměstnání. Teď ovšem nemusí, má zajištěný trvalý příjem.

Jan (pro veřejnost možné lépe znám také jako Diego) Kotlár je 43letým otcem čtyř dětí, o které se stará společně s manželkou Lucií v Šumperku. Nežijí si nějak nad standardní poměry, ale rozhodně ani neztrácí. O to zajímavější je, že ani jeden rodič momentálně nepracuje.

„Žena byla nemocná. Před dvěma lety si prodělala plicní embolii, po které byla poslána do domácího léčení. Potřebovala speciální postel a zůstala s dětmi doma,“ poukazoval Diego na část svého strastiplného životního příběhu.

„Já dělal člena ochranky na nádraží v Šumperku, protože jsem se ale fotil se střelnou zbraní v ruce a ty fotky dával na sociální sítě, tak mě pak kvůli nekázni propustili. Novou práci jsem si našel jako ochranka v Tescu, ale protože se mi blížila operace břišní kýly, tak jsem tam taky dlouho nevydržel,“ řekl naší redakci.

„Následně jsem se podrobil operaci, po které jsem zůstal se svou paní doma. Dva měsíce jsem nemohl nic dělat. To vše do té doby, než jsem se dostal do Clashe (organizace Clash of the Stars, kterou Diego zaujal svým životním příběhem a hrubým vystupováním zejména proti Karlosi Bendovi), kde jsem měl letos v červnu zápas,“ odhaloval.

Rok bez práce

Poslední rok tedy u Kotlárů nikdo nevydělával, ale finančně na tom taky nikdo nebyl zrovna zle. Ve streamu pro portál Top-Fight.cz Diego zcela na rovinu přiznal, že do práce nemusí, protože vyžije z dávek od státu.

„Já mám peněz dost. Mně ta vaše sociálka dává dost,“ pochlubil se Jan Kotlár s úsměvem na tváři. „Na co si cigán vzpomene, to má. Víte to? Jenže u vás u gádžů nic takového není,“ zněla jeho slova, která jsou dokonce zdokumentována i na videu. Opřel se jimi tak do lidí, kteří mu údajně závidí jeho životní styl.

Jan Kotlár, společně se ženou, mají tedy pravidelný příjem od státu. Navíc dostali i slušný balík za účast v Clash of the Stars, který nemuseli nikde přiznávat. Otázka je, co bude dále. Toto chlubení rozhodně není dobrou vizitkou pro další romské občany.

Zdroj: Autorský text, Top-Fight