Drsná Výměna manželek! Tohle tu snad ještě nebylo, shodují se diváci

14/03/2024 15:19 Martina Šedá
Drsná Výměna manželek! Tohle tu snad ještě nebylo, shodují se diváci FOTO: TV Nova

Fascinující pořad Výměna manželek, který se často stává podnětným průzkumem sociálních vazeb, tentokrát určitě nezůstal divákům lhostejný. Jedna z rodin se totiž ukázala jako značně alarmující příklad – otec, který svěřuje veškeré domácí povinnosti, včetně péče o neposedné děti, na svou ženu, včetně špíny, vší a švábů...

První rodina bydlela ve Znojmě – Martina (36), která byla na mateřské dovolené, její partner Vašek (28), stavební dělník, a jejich dvouletý syn Vašík. Druhá partnerka, náhodou rovněž Martina (30), která přišla do jejich domácnosti, to měla jako dovolenou. Ukázala se ale jako poměrně nezdatná osoba, která nedokázala ani vařit a pečovat o batole, takže to vše zajišťoval Vašek. Když navíc náhradní maminka viděla, jak šťastné mohou být některé páry, neustále plakala, stěžovala si a nic ji jiného už nezajímalo, i když se ji Vašek snažil rozveselit různými výlety.

Martina ze Znojma se přestěhovala do obce Nový Dvůr v Plzeňském kraji, kde se na 10 dní stala partnerkou Milana (49), dělníka, který poprvé v životě pracoval celý rok, a jeho čtyřech dětí – Leontýny (7), Leona (6) a Martina (4) – a Martininy dcery Páji (9) z předchozího vztahu. Kromě toho měl Milan ještě dalších pět dětí, ale ty se na Výměně nezúčastnily. Dočasná partnerka to však určitě přivítala, protože i tak měla co dělat s energickými dětmi, z nichž některé trpěly hyperaktivitou a malá Pája dokonce mírnou mentální retardací spojenou s agresivitou.

„Byl to jeden z nejhorších zážitků v mém životě,“ prohlásila později Martina ze Znojma. Bylo jí líto dětí, o které se po dobu Výměny starala, protože vyrůstaly v prostředí, které jim neprospívalo. „Byly zanedbané, chovaly se jako zvířátka. Slyšela jsem, že tam běhají údajně nahé venku... Já s nimi ven nešla, neměly boty, bundy, nic. Ale tatínkovi to je jedno, mamince to je jedno...,“ krčila rameny. „Člověk by měl mít dětí, kolik zvládne. Ne kvůli sociálním dávkám, pak se o ně neumí postarat.“

O druhé mamince neměla Martina zrovna nejlepší názor. „Chtěla bych jí pomoci, ale zpětně jsem slyšela od lidí a z místa, že je to pořád stejné, pořád šílené. Ona z toho sama nevyjde, nemá na to ani sílu, ani intelektuální kapacitu. Neříkám, že je hloupá, ale vyrůstala v dětském domově, takže nemá ty správné vazby. Ale asi by potřebovala odbornou pomoc,“ uzavřela s tím, že natáčení u nich doma žádné novinky nepřineslo – kromě toho, že ona sama už doma tolik nekřičí. Aktuálně plánují Martina a Vašek svatbu, na kterou použijí peníze, které dostali jako honorář za natáčení.

Na druhé straně Martina z Nového Dvora tvrdí, že u nich doma došlo k mnoha změnám. Ta viditelná na první pohled, tedy švábi v kuchyni, kteří tam byli, jak se Milan hájil, po bývalých majitelích (v bytě však žijí už třetím rokem...), je už netrápí. „A ty vši, jak děti měly, taky už nemají. A jsou sice hyperaktivní, to nikdo neovlivní, ale trochu se zklidnily,“ dušovala se Martina s určitým odstupem času od natáčení.

Níže se můžete podívat na video z minulého dílu.