Dnes se rozhodlo! Dominik Feri jde do vězení

23/04/2024 12:11 Martina Šedá
Dnes se rozhodlo! Dominik Feri jde do vězení FOTO: Shutterstock

Dominik Feri, bývalý poslanec za TOP 09, byl dnes pravomocně odsouzen na tři roky vězení za znásilnění dívek. Rozsudek tak potvrdil Městský soud v Praze po projednání Feriho odvolání. Soudce Libor Vávra zdůraznil, že znaky zneužití nebo bezbrannost obětí byly evidentní. Celý proces trval tři hodiny a již se není kam odvolat.

Feriho trest, který stanovil Obvodní soud pro Prahu 3 v listopadu loňského roku, byl shledán jako přiměřený. Feri se tedy tenkrát odvolal a okamžitě podal dovolání k Nejvyššímu soudu.

Soudce Vávra zdůraznil, že Obvodní soud pro Prahu 3 nepochybil a jeho rozhodnutí bylo řádně odůvodněno. Potvrdil tříletý trest za dvě znásilnění a pokus o znásilnění. Vávra také neshledal vůbec žádný důvod ke zmírnění trestu.

Feriho odvolání bylo zamítnuto a bývalý politik bude muset strávit tři roky za mřížemi. Státní zástupce Aleš Cimbala také kritizoval Feriho nedostatek sebereflexe a snahu přenášet vinu na oběti. Neprojevil ani žádnou lítost.

Feriho obhájkyně Adéla Hořejší vítala potvrzení rozsudku jako validaci prožitku obětí. Uvedla, že oběti se tak mohou lépe vyrovnat s jejich negativními zkušenostmi.

Feri se opakovaně bránil, že by se dopustil sexuálního násilí. Rozsudek ho ale tedy shledal vinným ze tří incidentů, které se týkaly sexuálního obtěžování dívek, z nichž jedna byla nezletilá. Feri trvá na tom, že případ byl manipulativně zpracován a znamenal destrukci jeho osobního a profesního života.