Dominik Feri se vrací na internet! Kritizuje minulý rok a okamžitě vyvolává ostrou odezvu

03/01/2024 14:25 Martina Šedá
Dominik Feri se vrací na internet! Kritizuje minulý rok a okamžitě vyvolává ostrou odezvu Foto: Profimedia

Nedá si pokoj, a ještě chce být vidět. Bývalý politik Dominik Feri se vrací na sociální sítě a oznámil i svůj nový účet na Threads, což je platforma podobná Twitteru.

Jeho příznivci tak mají opět možnost sledovat příspěvky a první z nich hned zazněl s trochou ironie: „Kdyby byl tenhle rok ryba, tak ji hodím zpátky.“

Před pouhými dvěma lety byl Dominik Feri jednou z nejsledovanějších českých osobností na Instagramu. Byl také vzorem pro mladé lidi, a zdálo se, že ho čeká slibná politická kariéra. Všechno se ale změnilo, když na něj byla uvalena obvinění ze znásilnění. O těch se sice veřejně spekulovalo, ale nenašel se dlouho nikdo, kdo by šel podat trestní oznámení přímo na Policii. To se ale pak změnilo a najevo vyšlo možná až moc. Feri tak ztratil nejenom popularitu, ale i politickou kariéru, a navíc čelil hned několika trestním obviněním.

Po těchto událostech rapidně klesla jeho sledovanost na Instagramu a on se postupně od sociální sítě distancoval. I když na začátku minulého roku sdílel několik okamžiků ze svého života, v posledních měsících zůstal spíše stranou, což není divu, jelikož podstoupil několik soudních stání. S nástupem nového roku se ale rozhodl alespoň částečně se vrátit na sociální sítě. Založil si účet na Threads, což je podobná platforma jako Twitter, a hned napsal svůj první příspěvek, ve kterém vyjádřil nespokojenost s uplynulými měsíci.

Veřejnost na jeho návrat reagovala různě. Někteří ho podpořili, ale nechyběly ani kritické komentáře. Jedním z nich byl vzkaz, který narážel na nedávný soudní verdikt, kdy byl Feri odsouzen k tříletému vězení s ostrahou. Tento verdikt vzešel z podzimního soudního líčení, a aktuálně čeká na výsledek odvolacího soudu. Jeho případ stále rezonuje ve veřejném diskurzu, a Dominik Feri se zdá být rozhodnut sdílet i další stránky svého života prostřednictvím sociálních médií. Už tento rok rozhodne, zda Feri půjde do vězení.